نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم پیشرفت در پروژه قطار شهری رشت، گفت: با تلاش همکاران توانستیم برای این پروژه ردیف اعتبار ملی بگیریم اما علی رغم اختصاص اعتبار، این پروژه هیچگونه پیشرفت نداشته است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم  رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: 40 درصد پروژه‌های عمرانی راکد مانده‌اند؛ با توجه به محدودیت منابع، دستگاه‌های اجرایی باید صرفه جویی اعتبارات را در دستورکار قرار دهند تا هزینه‌های دولت کاهش یابد.

87 درصد لایحه بودجه ملی است

وی گفت: 87 درصد لایحه بودجه ملی است و فقط 13 درصد مختص استان‌هاست که بخشی از این 13 درصد هم در اختیار وزارتخانه‌هاست و نیازمند پیگیری مدیران استانی است.

جعفرزاده با انتقاد از عدم پیشرفت در پروژه قطار شهری رشت، تصریح کرد: با تلاش همکاران توانستیم برای این پروژه ردیف اعتبار ملی بگیریم اما علی رغم اختصاص اعتبار، این پروژه هیچگونه پیشرفت نداشته در حالیکه دیگر استان‌ها همزمان با این پروژه به پیشرفت 40 درصدی رسیده‌اند؛ چنانچه پروژه قطار شهری رشت امسال هم پیشرفتی نداشته باشد، از ردیف پروژه‌ها با اعتبار ملی حذف می‌شود.

کمیته برنامه ریزی رشت1

ورود سازمان بازرسی به احیای رودخانه زرجوب و گوهر رود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اعتباراتی برای احیای دو رودخانه زرجوب و گوهرود اختصاص یافت اما متاسفانه تخلفاتی صورت گرفت که منجربه ورود سازمان بازرسی شد.

وی با اشاره به ساماندهی آبندان‌ها، ادامه داد: آبندان‌ها را در اختیار بخش خصوصی قرار دهید، کمک کنید تا از این وضعیت خارج شوند.

جعفرزاده با بیان اینکه نباید نسبت بودجه شهرستان به استان کمتر از 35 درصد باشد، درحالیکه اکنون 29 درصد است، خاطرنشان کرد: هر دستگاه باید به فرصت های قانونی برای جذب و دریافت اعتبارات واقف باشد زیرا حدود 35 درصد فرصت‌های قانونی به دلیل عدم اطلاع مدیران ما راکد مانده‌اند.