فرماندار شهرستان رشت در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گفت: در مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغال زایی کاستی‌های شهرستان رشت جبران شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، میر شمس مومنی زاده فرماندار شهرستان رشت در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که با حضور اعضای ستاد استان در فرمانداری رشت برگزار شد؛ معضل بیکاری و نبود فرصت‌های شغلی در گیلان و شهرستان رشت را مورد توجه قرار داد و افزود:‌ دولت با وجود مشکلات اعتباری و بودجه‌ای نگاه بسیار مثبتی به بحث اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی دارد به همین علت تسهیلات بسیار خوبی را به این حوزه اختصاص داده است.

فرماندار رشت با بیان اینکه بخشی از سهم شهرستان رشت در بخش تسهیلات اشتغال جذب نشده است گفت:‌ بنا داریم در مرحله دوم، کندی در روند جذب تسهیلات راجبران کنیم.

 مؤمنی‌زاده پرداخت تسهیلات در بخش‌های اشتغال روستایی،‌ اشتغال فراگیر و طرح‌های بوم‌گردی را از برنامه‌های ویژه دولت در راستای اشتغال زایی خواند و گفت: استانداری گیلان نیز به طبع دولت تأکیدات فراوانی به جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال زایی دارد و حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

کارگروه اشتغال استان گیلان1

عقب‌ماندگی‌های شهرستان رشت درپرداخت تسهیلات اشتغال جبران شود

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با تأکید بر اینکه جلسه فعلی با هدف آسیب‌شناسی و برطرف کردن نقاط ضعف در نحوه پرداخت تسهیلات اشتغال برگزار شده است عنوان کرد: امیدواریم با حمایت استانداری گیلان و سایر دستگاه‌های اجرایی عقب‌ماندگی‌های شهرستان رشت دراین بخش جبران شود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه در مرحله دوم پرداخت تسهیلات اشتغال زایی کاستی‌های شهرستان رشت جبران شود تصریح کرد: تمام تلاش و سعی ما در مجموعه کارگروه تسهیلات اشتغال شهرستان رشت این است که از فرصت به دست آمده در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر استفاده کنیم.

بحث اشتغال از اولویت‌های دولت تدبیر و امید

فرماندار شهرستان رشت پرداختن به بحث اشتغال را از اولویت‌های دولت تدبیر و امید اعلام کرد و ابراز داشت:‌ با توجه به اولویت‌های دولت و حساسیت موجود در بحث اشتغال و برای رفع مشکلاتی که جامعه با آن مواجه است بحث تشکیل کارگروه‌های اشتغال شهرستان‌ها مورد توجه قرار گرفت.

کارگروه اشتغال استان گیلان

مؤمنی‌زاده برگزاری هفتگی جلسات کارگروه اشتغال شهرستان رشت را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: اقدامات بسیار زیادی در این کارگروه تاکنون انجام شده و پیشرفت کارها نیز دائماً کنترل و رصد می‌شود تا حداکثر جذب تسهیلات و حداکثر ایجاد فرصت‌های شغلی محقق شود.

در ادامه نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: لایحه بودجه 98 نهایی شده و سه شنبه هفته آینده تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود.

غلامعلی جعفرزاده با اشاره به عقب ماندگی استان و شهرستان رشت در حوزه تسهیلات اشتغال زایی افزود: روش های سنتی در این زمینه دیگر پاسخگو نبوده و به طور قطع  باید تدبیری برای جذب تسهیلات اشتغال زایی اتخاذ شود.

وی  در ادامه جهت حمایت و بهرمندی از ظرفیت های ملی در بحث  اشتغال زایی اعلام آمادگی نمود.