در مراسمی در استانداری گیلان از 22 تاجر و صادرکننده ی برگزیده ی استان گیلان قدردانی شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سیدمحمد احمدی در مراسم تجلیل از صادرکنندگاه نمونه گیلان که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد، با تبریک روز ملی صادرات گفت: وظیفه مسئولان تسهیل گری در امورات کشور به ویژه حمایت از بخش خصوصی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع با بیان اینکه یکی از برنامه‌ها، سیاست‌ها و محورهای اصلی نماینده عالی دولت در استان توسعه تجارت است افزود: بر این اساس کارگروه رفع موانع تولید هم در مرکز استان و هم در شهرستان‌ها تشکیل شده که شهروندان بتوانند جایگاه و تأثیرات تجارت را در معیشت خود شاهد باشند.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که بخش مهم آن تجارت و صادرات است گفت: نگاه و تأکیدات دولت کم‌رنگ کردن نفت از بودجه کشور است. 

تجلیل از صادرکنندگاه نمونه گیلان1

وی با اشاره به برگزاری نشست‌هایی در استان جهت کاهش مشکل تولیدکنندگان گیلان گفت: در نتیجه این جلسات گزارشی جامع به مسئولان کشوری انعکاس داده می شود.

افزایش 24 درصدی صادرات غیرنفتی کشور در 8 ماه گذشته

مدیر کل دفتر خدمات و سرمایه گذاری سازمان توسعه ی تجارت ایران نیز در این مراسم از افزایش 24 درصدی صادرات غیرنفتی کشور در 8 ماه گذشته خبر داد و گفت: در این مدت 31 میلیارد دلار صادرات و 29 میلیارد دلار واردات داشتیم که حاکی از تراز مثبت تجاری به نفع اقتصاد ملی ست. 

فرهاد نوری  از پیش بینی هزار و 300 میلیارد تومان مشوق های صادراتی دولت برای فعالان اقتصادی کشور در سال 97 خبر داد و گفت: این مشوق ها برای برپایی نمایشگاه‌های خارجی ‌‌پرداخت سود تسهیلات بانکی و ایجاد دفاتر نمایندگی در کشورهای مقصد به صادرکنندگان پرداخت می شود

تجلیل از صادرکنندگاه نمونه گیلان2

در پایان این مراسم از 22 تاجر و صادرکننده ی برگزیده ی استان گیلان قدردانی شد.