موج

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان اعلام کرد؛

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از تشدید نظارتها و بازدیدها مراکز گردشگری تحت نظارت این اداره کل در شب یلدا خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، شهرود امیرانتخابی از تشدید نظارتها در شب یلدا خبر داد و گفت: آیین شب چله به عنوان یک رخداد فرهنگی میتواند در کنار سایر رسوم گیلانیان در جذب گردشگر تاثیر داشته باشد.

 امیرانتخابی ادامه داد: در گیلان از سالیان گذشته جشن هایی مرسوم بوده که در فرهنگ، اندیشه و چگونگی معیشت گیل زنان و گیل مردان ریشه داشته و میتوان آن را نمادی از تمدن و باورهای مردمی دانست.

وی گفت: شب یلدا همچون سایر آیینها، سنتی زیباست که نمادی از پیوند با مظاهر قدرت پروردگار در طبیعت را به نمایش گذاشته است. 

شب یلدا فرصتی مناسب در تحکیم روابط خانوادگی،  دوستی و شهروندی

امیرانتخابی شب یلدا را فرصتی مناسب در تحکیم روابط خانوادگی،  دوستی و شهروندی دانست و ادامه داد مراسم شب چله، میراث معنوی در طی قرون و اعصار بوده و حفظ آن اصالتی باورنکردنی از منابع پایدار جاذبه های استان را به ارمغان می آورد.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از تشدید نظارتها و بازدیدها در این شب گفت و تاکید کرد ؛ کلیه مراکز گردشگری تحت نظارت این اداره کل میبایست جهت معرفی پکیج های پذیرایی و برنامه ها و اخذ مصوب نرخنامه مربوط به این شب اقدام نموده تا بر اساس آن ارائه خدمات نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اعلام شماره تماس ۳۳۶۱۸۴۶۵-۰۱۳ جهت ارتباط شهروندان با ستاد خدمات گردشگری به منظور هرگونه راهنمایی، پیشنها، انتقاد و حتی شکایت از سطح خدمات رسانی تصریح نمود نظارتها و بازدیدها در صورت لزوم مشترکاً با سایر دستگاه های مرتبط انجام گرفته و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخورد قانونی اعمال خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها