رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی لاهیجان از جمع آوری آثار بانوان مولف لاهیجانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نگار نادری گفت: ما به عنوان متولیان اصلی حوزه فرهنگ شهرستان درنظر داریم با هدف آشنایی مردم با آثار بانوان فرهیخته  نسبت به جمع‌آوری آثار مکتوب و پژوهشی بانوان ساکن لاهیجان اقدام کنیم.

وی با اشاره به گردآوری آثار مولفانی که ساکن لاهیجان هستند افزود: طی چند سال اخیر با راه اندازی آرشیو و نمایشگاه آثار مذکور در صدد شناسایی و آشنایی عموم مردم با این  پدیدآورندگان بودیم.

وی ضمن اشاره به انتشار فراخوان بانوان مولف تصریح کرد: جمع‌آوری آثار و ایجاد بخش تخصصی بانوان گام بعدی  تکمیل این ارشیو است، از کلیه‌  نویسندگان زن  درخواست می کنیم  دو نسخه از کتاب‌های چاپ شده خود را در اختیار  واحد هنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی لاهیجان  قرار دهند تا پروژه جمع آوری آثار مولفان لاهیجانی تکمیل شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: این طرح با هدف معرفی و  آشنایی آثار نویسندگان زن لاهیجان بوده واز نکات مهم در این فراخوان  توجه به تالیفاتی است که توسط شخص نویسنده تحقیق یا نوشته شده است.

این مسئول از مردم فرهیخته لاهیجان خواست تا در این امر مهم همت گمارند و در معرفی بانوان نویسنده و ایجاد آرشیو مولفان، این حوزه فرهنگی  را یاری دهند.