در ۲۴ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی و اطفای آتش در ۷ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان رشت صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، در ۲۴ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی و اطفای آتش در ۷ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکـز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۲۴ ساعت گذشته پاسخگوی ۴۵۱ تماس شهروندان بوده است.

وی در ادامـه افـزود: ۷ مـورد عملیات آتش نشانان با ۷ مرتبه خـروج خودروهای اطفایی و امدادی جهت پوشش ۳ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد در منزل مسکونی و آسانسور و ۴ مورد دیگر شامل: نشت گاز CNG خودرو، حریق گاری کباب، واژگونی خودرو و خدمات ایمنی بوده است. 

مومنی در پایان با اشاره به واژگونی خودروی پراید در ساعت ۰۱:۵۰ بامداد امروز ۱۸ آذر ۹۷ در بلوار ولیعصر (ع ) افزود: در این حادثه یکدستگاه خودروی سواری پراید بعلت سرعت زیاد به شدت با کیوسک مطبوعاتی برخورد و موجبات واژگونی خودرو را فراهم نموده بود که آتش نشانان پس از انتقال خودرو، ایمن سازی محل حادثه و تحویل به عوامل نیروی انتظامی به آشیانه بازگشتند.

وی گفت: در این حادثه راننده و سرنشین خودرو و صاحب کیوسک که مصدوم شده بودند قبل از رسیدن آتش نشانان توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند.