مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان در گردهمایی مسئولان منتخب کانون‌های مساجد شهرستان رشت در مسجد امیرالمومنین حافظ آباد رشت گفت: گیلان دارای بیش از ٩٠٠ کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام محمدعلی رضوانی نژاد در گردهمایی مسئولان منتخب کانون‌های مساجد شهرستان رشت در مسجد امیرالمومنین حافظ آباد رشت با بیان اینکه گیلان دارای بیش از ٩٠٠ کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد استان است گفت: طبق دستور ستاد، سامانه بچه‌های مسجد ملاک تخصیص اعتبارات و برنامه‌های کانون‌های مساجد است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان خواستار ثبت اعضای کانون در سامانه بچه‌های مسجد شد و گفت: اعتبار هر کانون بر اساس تعداد اعضای کانونی ثبت شده در سایت سجا به هر کانون اختصاص می‌یاید.

کانون‌های مساجد بزرگ‌ترین نهاد دینی مردمی است

وی با بیان اینکه کانون‌های مساجد بزرگ‌ترین نهاد دینی مردمی است و افراد بدون چشم داشتی در این مراکز فرهنگی در حال فعالیت هستند اظهارکرد: با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمن، هرچقدر تلاش کنیم باز هم کم است.

 اجرای طرح «هرمسجد یک خبرنگار» در گیلان

رضوانی نژاد با اشاره به اجرای طرح «هرمسجد یک خبرنگار» در گیلان تصریح کرد:  دوره آموزشی این طرح با حضور ٤٠ نفر از  فعالان رسانه‌ایی کانون‌های مساجد برگزار می‌شود.

بهره‌گیری از ظرفیت مساجد در راستای توسعه گردشگری

وی در ادامه با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت مساجد در راستای توسعه گردشگری استان بیان کرد: گیلان استانی گردشگرپذیر است که باید مساجد را در این زمینه فعال و این اماکن مقدس را محور گردشگری قرار دهیم.

اجرای طرح«مساجد محور گردشگری»

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با اشاره به اجرای طرح«مساجد محور گردشگری» به‌همت این دبیرخانه تصریح کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت مساجد می‌توان آسیب‌های ناشی از این حوزه را کاهش داد.

وی با بیان اینکه کار دینی و مذهبی فارغ از هرگونه جناح‌بندی است اذعان کرد: کانون محلی برای پرورش نیروی متعهد و متخصص و کادری انقلابی برای آینده کشور است.

رضوانی نژاد اظهار کرد: زبان فرهنگ، هنر است و باید با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف هنری جوانان را جذب مساجد کنیم.

در پایان این جلسه مدیران مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان رشت به بیان دیدگاه‌ها و ارائه نظرات خود پرداختند.