مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: فاز دوم پروژه‌ی نصب 100 دستگاه سیستم قرائت از راه دور (Gas Master) در ایستگاه‌های صنایع عمده شهرستان رشت آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسین اکبر بیان کرد: در سال حمایت از کالای ایرانی و با همت نخبگان استان و کارکنان شرکت گاز استان گیلان، در هفته گذشته فاز دوم پروژه‌ی نصب 100 دستگاه سیستم قرائت از راه دور (Gas Master) در ایستگاه‌های صنایع عمده شهرستان رشت آغاز شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام این خبر اظهار داشت: این سیستم با بهره‌مندی از آخرین تکنولوژی‌های ارتباطی و منطبق بر استانداردها و نیازهای داخلی شرکت ملی گاز ایران طراحی و پیاده‌ سازی شده است.

اکبر ادامه داد: در این سیستم اطلاعات ایستگاه‌های صنایع عمده از جمله فشار، دما، ارقام تصحیح‌کننده Vm و Vb       (Vm رقم کنتور دوربینی - Vb  رقم تصحیح کننده حجم گاز که قبض گاز بر اساس آن محاسبه و صادر می گردد)، ضریب تصحیح‌کننده، عمر باتری و ... از طریق درگاه GSM به سرورهای مرکزی در ستاد انتقال یافته و مورد استفاده‌ی واحدهای مربوطه (بهره‌برداری و مشترکین و اندازه‌گیری) قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان گفت: در مرحله‌ی سوم، این سیستم به تمامی ایستگاه‌های پرمصرف و مشترکین عمده تسری خواهد یافت.