مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان در دیدار با فرماندار انزلی مطرح کرد: با افزایش زیرساختهای بندر در بندرانزلی، ظرفیت انبار غلات در سیلوها و انبارهای بندر تا پایان امسال به یک میلیون و 750 هزار تن می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسین چراغی مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان آمار کامل عملکرد خود را در راستای توسعه زیرساخت های بندری و جذب و افزایش سرمایه گذاری ارائه و اظهار کرد: با افزایش زیرساختهای بندر در بندرانزلی، ظرفیت انبار غلات در سیلوها و انبارهای بندر تا پایان امسال به یک میلیون و 750 هزار تن و تا پایان سال آینده به 3 میلیون تن می رسد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت ها و توسعه بندر انزلی نسبت به سایر بنادر دیگر انعکاس کمتری داده شده است افزود: بندرانزلی در سال 79 بیش از 6میلیون و 800 هزار تن تخلیه و بارگیری انجام شده بود که در کشور توانست مقام دوم تخلیه و بارگیری را بعد از بنادر شهید رجایی و بندرامام (ره) از آن خود کند.

افتتاح پروژه های عمرانی اداره کل بنادر گیلان در دهه فجر با ارزش 700 میلیارد تومان

چراغی با اشاره به تنوع بخشی به سبد خدمات بندری در سه سال گذشته یادآور شد: پروژه های عمرانی در دهه فجر با ارزش 700 میلیارد تومان شامل سه پست اسکله، سیلو، مخزن روغن، مبلمان موج شکن و مارینای گردشگری در دهه فجر امسال با حضور مقامات ارشد کشوری افتتاح و به بهره برداری رسیده و کلنگ احداث راه آهن به بندرانزلی نیز به زمین زده خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان تاکید کرد: درتلاشیم که بندرانزلی در سال آینده به بندر کاملا مدرن نسل سوم با قابلیت پذیرش انواع کالا و همچنین تولید ارزش افزوده با بهینه کردن تخلیه و بارگیری انواع کالا تبدیل شود و در این راستا ارتباطات و توانمندی نماینده عالی دولت و فرماندار شهرستان بندرانزلی نیاز داریم و با شناختی که از ایشان پیدا کردیم حضور ایشان می تواند کمک شایانی به مجموعه بنادر و دریانوردی و درنهایت توسعه انزلی نماید.