طرح جمع آوری فاضلاب برای جمعیتی حدود 7000 نفر منطقه معلولین رشت با تصویب تبصره 3 توسط شورای شهر رشت اجرایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان،  سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان هدف از اجرای این طرح را تفکیک فاضلاب شهری از آب های سطحی برای جمعیتی حدود 7000 نفر از ساکنین منطقه معلولین شهر رشت اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح 35لیتر در ثانیه فاضلاب این منطقه از آب های سطحی جداسازی خواهد شد.

وی افزود: این پروژه در سه مرحله‌ انجام می شود، ابتدا خطوط شبکه جمع آوری فاضلاب به طول 5500متر اجرا که 2800 متر خطوط اصلی و مابقی مربوط به نصب انشعابات می باشد و همزمان نصب 450فقره انشعاب بهداشتی فاضلاب نیز انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به تصویب قانون تبصره 3 ماده واحده اصلاح و توسعه شبکه های آب و فاضلاب در چارچوب دستورالعمل مجلس شورای اسلامی و براساس موافقت شورای شهر رشت، درآمد حاصل از این محل در راستای اهداف سازمانی شرکت و عمران و آبادانی منطقه هزینه خواهد شد.

طرح جمع آوری فاضلاب منطقه معلولین 2

جبار کوچکی نژاد نماینده مردم  رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اجرای پروژه های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب هزینه زیادی در بردارد اظهار داشت: با توجه به کاهش اعتبارات دولتی اعتبارات تبصره 3 به روند اجرای این پروژه ها سرعت بیشتری خواهد بخشید.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه در کشور با پدیده حاشیه نشینی روبرو هستیم افزود: باید نسبت به مرمت و بازسازی و ایجاد رفاه و آسایش برای مردم این مناطق تلاش نمائیم و باتوجه به گسترش شهرنشینی، ایجاد فاضلاب بهداشتی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

امیر حسین علوی رئیس شورای شهر رشت علت اجرای این پروژه را حساسیت آن جهت تأمین خواسته های مناطق کم برخوردار از پروژه های عمرانی اعلام کرد و گفت: طرح جامع ساماندهی امور فاضلاب رشت باید در دستور کار قرار گیرد.