رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: برخی دوست دارند و در تلاش هستند که روز نهم دی در سراسر کشور و 8 دی برای گیلان به فراموشی سپرده شود اما بدانند این یکی از روزهای بزرگ و یوم‌الله‌هایی است که به هیچ عنوان نباید فراموش شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت‌الاسلام مجتبی اشجری امروز در نخستین نشست ستاد بزرگداشت یوم الله نهم دی «روز بصیرت و میثاق با ولایت» استان گیلان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نسبت به موضوع فتنه حساسیت ویژه‌ای دارند و این امر را در لابلای سخنان ایشان مشاهده می‌کنیم.

وی به دیدار مقام معظم رهبری با مردم گیلان در سال ۸۹ اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ گناه بزرگی که برخی از دست‌اندرکاران فتنه‌ها در کشور انجام می‌دهند امیدوار کردن دشمن است، دشمن را امیدوار می‌کنند که می‌تواند منفذی در بین مردم، بین عوامل گوناگون و بین مسؤولان نظام باز کند، دشمن سال گذشته با کارهای اینها امیدوار شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ رسم شده که از امام، نظام و انقلاب دم بزنند اما با کسی که هم که می‌گوید انتخاب بهانه است اصل نظام نشان است، همکاری کرده یا از او حمایت کنند، این نمی‌شود. موضع بنده در این مورد کاملا صریح است، بارها گفته‌ام که برای من این تقسیمات اصول‌گرا و اصلاح‌طلب، اصلاح‌طلب مدرن و سنتی و از این حرف‌هایی که می‌زنند مطرح نیست، من به این اسم‌ها اصلا اهمیتی نمی‌دهم و توجهی ندارم و به محتواها کار دارم اما روی مسأله فتنه حساس هستم.

برخی دنبال معادل‌سازی واژه فتنه هستند

اشجری با بیان اینکه برخی دنبال معادل‌سازی واژه فتنه هستند، تصریح کرد: در لابلای صحبت‌های آنها مشاهده می‌شود که از کلمه‌هایی مانند حادثه ۸۸، واقعه ۸۸ و اتفاق ۸۸ نام می‌برند در حالی که در لابلای سخنان مقام معظم رهبری هر جا که جست‌وجو می‌کنیم می‌بینیم فتنه بود بنابراین به نظر می‌رسد روی موضوع فتنه باید تاکید ویژه‌ای شود.

وی یادآور شد: برخی دوست دارند و در تلاش هستند که روز نهم دی در سراسر کشور و ۸ دی برای گیلان به فراموشی سپرده شود اما بدانند این یکی از روزهای بزرگ و یوم‌الله‌هایی است که به هیچ عنوان نباید فراموش شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به پیشتازی مردم این استان در هشتم دی‌ماه سال ۸۸، بیان کرد: در آن روزها برای یک‌روز زودتر برگزار کردن اجتماع و راهپیمایی با شکوه مردم با چالش‌هایی مواجه بودیم و برخی حاضر نبودند این تظاهرات زودتر از دیگر مناطق کشور برگزار شود.

اشجری به حماسه‌آفرینی مردم گیلان در هشتم دی‌ماه سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: آفرینش حماسه مذکور موجب شد که در روز هشتم دی‌ماه سال ۸۹ مردم گیلان مدال افتخار را از رهبر حکیم و فرزانه انقلاب دریافت کنند و مقام معظم رهبری فرمودند؛ رشت جزو معدود مناطقی بود که یک روز زودتر از حرکت خودجوش ملت در هشتم دی سال ۱۳۸۸ به صحنه حضور مردم در مقابل فتنه‌گران تبدیل شد.

تصویب ۱۲۲ برنامه در ستاد بزرگداشت یوم‌الله نهم دی در گیلان

وی از تصویب ۱۲۲ برنامه در ستاد بزرگداشت یوم‌الله نهم دی در گیلان خبر داد و یادآور شد: فعال شدن شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، مطبوعات، پایگاه‌های خبری تحلیلی، برگزاری انواع مسابقه‌های فرهنگی، برگزاری میزگردهای تحلیلی، کرسی‌های آزاداندیشی، فعال شدن مجتمع‌های فرهنگی، برگزاری نمایشگاه‌های تصویری، انجام تبلیغات محیطی و … از مصوبات جلسه مذکور است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: طبق ابلاغیه ستاد مرکزی بزرگداشت یوم‌الله نهم دی مبنی براینکه بزرگداشت مراسم در سراسر کشور روز نهم دی برگزار شود، امسال این مراسم در صبح روز یکشنبه نهم دی در میدان شهدای ذهاب رشت مانند استان‌های دیگر برگزار می‌شود.

اشجری با تأکید براینکه نباید به یک مراسم ۹ دی در هر کدام از شهرستان‌ها بسنده کرد، افزود: مراکز آموزشی و دانشگاهی فرصت بسیار مناسبی است و می‌توانند در این زمینه فعال شده و از فرصت طلایی به‌ویژه در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بهره‌برداری کنند.

وی، نقش صدا و سیما را بسیار بازر خواند و بیان کرد: همانگونه که در سال 88صدا و سیما خوش درخشید و توانست با تنویر افکار عمومی و تبیین موضوع فتنه به مردم بصیرت و آگاهی‌بخشی دهد، امسال نیز همان فعالیت‌ها را به ویژه با دعوت از علمداران بصیرت انجام دهد.