کارگاه « ابزارسازی در تحقیقات علوم پزشکی » با حضور جمعی از اعضای هیات علمی گروه پزشکی و پیراپزشکی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، کارگاه آموزشی « ابزارسازی در تحقیقات علوم پزشکی » با حضور جمعی از اعضای هیات علمی گروه پزشکی و پیراپزشکی واحد های دانشگاهی رشت، لاهیجان و آستارا به میزبانی واحد رشت در سالن جلسات این واحد دانشگاهی برگزار شد.

 شادی دهقان زاده رئیس مجتمع پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت  بیان کرد: عملکرد دانشگاهها وابسته به متغیرهای زیادی است که در بین آنها اعضای هیات علمی خبره و توانمند از جایگاه خاصی برخوردار هستند.

وی ادامه داد:  توانمندسازی اساتید گروه علوم پزشکی با توجه به وظیفه­ای که در تربیت دانش­ آموختگان حوزه سلامت دارند، نقشی اساسی در ارتقاء و تعالی دانشگاهی ایفا می­کند که یکی از اهداف توانمندسازی اساتید گروه علوم پزشکی، ارتقای توان آنها در زمینه پژوهش است که از مبانی اولیه آن آشنایی با ساخت ابزاری معتبر و پایا جهت جمع­آوری داده­های مرتبط با سلامت از آزمودنی­هاست.

کارگاه ابزارسازی در تحقیقات علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی رشت

دهقان زاده خاطر نشان کرد: با توجه به ضرورت ساخت ابزارهایی جهت جمع­آوری داده­ها در مطالعات کمی علوم پزشکی، رویکردهای تولید گویه، اصول و مبانی ترجمه، بومی­سازی و تطابق­دهی فرهنگی ابزار و مبانی روایی و پایایی، کارگاهی دو روزه با هدف آشنایی با مبانی طراحی ابزارهای قلم – کاغذی و مراحل روانسنجی آنها ویژه اعضای هیات علمی برگزار شد.

رئیس مجتمع پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تصریح کرد: کارگاه آموزشی ابزارسازی در تحقیقات علوم پزشکی به مدت دو روز (8 و 9 آذر ماه) به همت معاونت پژوهش و فناوری، معاونت اداری مالی و مجتمع پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با حضور اساتیدی چون دکتر عبادی، دکتر زارعیان و دکتر شریف­ نیا و با شرکت اعضای هیات علمی گروه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، لاهیجان و آستارا در سالن کنفرانس دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار گردید.