نماینده ولی فقیه در گیلان در چهارمین اجلاس استانی نماز گفت: نماز بزرگ ترین فریضه الهی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در چهارمین اجلاس استانی نماز با عنوان «شیوه ها و مهارت های دعوت به نماز» در سالن غدیر استانداری با اشاره به اینکه نماز بزرگ ترین فریضه الهی است اظهار کرد: در شیوه ها و مهارت های دعوت مردم به نماز بخش هایی وجود دارد که از نظر قرآن مد نظر است.

وی به ویژگی های انسان اشاره کرد و افزود: انسان قدردان خدمتی است که به او می شود و این از موهبت های الهی به اوست.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انسان طالب رشد، تعالی و سعادت است، تصریح کرد: انسان از هر موضوعی که موجب اضطراب و نگرانی روحی او را فراهم می کند دوری می جوید.

آیت الله فلاحتی، انسان را موجودی برتری جو و قدرت طلب خواند و بیان کرد: انسان می خواهد خود را به صاحب قدرت نزدیک کند.

وی، نماز را عمده ترین اسباب و وسایل رسیدن به نیازهای درونی انسان عنوان کرد و گفت: انسان با نماز که از تعالیم دین است می تواند به خواسته های خود برسد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه نماز قدردانی انسان از خداوند است، خاطرنشان کرد: انسان طالب سعادت و کمال است و نمی خواهد به طرف هر موضوعی که او را در مسیر انحراف قرار می دهد، برود.

گیلان- اجلاس استانی نماز

آیت الله فلاحتی، نماز را مایه آرامش انسان ذکر کرد و یادآور شد: تنها در سایه ذکر خدا و نماز است که روح و جان انسان آرامش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه نماز استوانه و پایه دین است، اظهار کرد: نماز وسیله رشد و نزدیکی انسان به قدرت لایزال الهی است.

امام جمعه رشت بر دقت و توجه به وضوی صحیح تاکید کرد و افزود: وضو مقدمه رسیدن به بارگاه الهی است.

آیت الله فلاحتی در پایان تاکید کرد: جوانان را باید با شیوه ها و مهارت هایی که به طرف نماز و فرمان الهی سوق می دهد، تشویق و هدایت کرد و این را باید جدی گرفت.