نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: وضعیت رودخانه های گوهررود و زرجوب رشت، پسماند سراوان و بدهی سنگین دانشگاه علوم پزشکی از مطالبات عام مردم گیلان است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور اظهار کرد: انتظار مردم گیلان از شما ویژه است و امیدوارم در تلاشی که انجام می دهید موفق باشید.

وی، افق های پیش روی گیلان را بسیار روشن عنوان کرد و افزود: با تمام جریان های استان ارتباط دارم و چهره های سیاسی گیلان و کشور را رصد می کنم.

آیت الله فلاحتی در دیدار با معاون رئیس جمهور

امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلان از نیروهای توانمندی برخوردار است، تصریح کرد: یکی از اشکال های ما به دولت بی توجهی نسبت به نیروهای گیلانی است که توانایی در حد تصدی وزارت خانه ها را دارند.

آیت الله فلاحتی به مشکلات اساسی گیلان اشاره کرد و گفت: در گذشته رودخانه های گوهررود و زرجوب از ظرفیت تفریحی و گردشگری برخوردار بودند اما اکنون می طلبد برای آن فکری شود.

وی، وضعیت پسماند سراوان رشت را از معضلات گیلان خواند و بیان کرد: شیرابه های پسماند سراوان از معضلات زیست محیطی استان است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه ترافیک رشت از جمله مشکلات است، یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مشکل عظیم مالی مواجه شده که به دیگر مراکز درمانی استان تسری پیدا کرده و از مطالبات جدی عام مردم گیلان است.

آیت الله فلاحتی در دیدار با معاون رئیس جمهور

آیت الله فلاحتی با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت های موجود، اظهار کرد: از دولتمردان انتظار داریم در موارد مذکور قاطعانه عمل کنند.

وی بر استفاده از نیروهای چشم پاک، دست پاک، دارای فهم سیاسی اجتماعی و دلداده به کار در تصدی ها تاکید کرد و افزود: داشتن افکار و اندیشه های سیاسی افراد مهم نیست.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دردها را باید عاقلانه بررسی کرده و به همدیگر مشاوره دهیم، بیان کرد: در عزل و نصب ها دخالتی نمی کنم اما مشاوره می دهم.

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای احیای رودخانه های رشت

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز در دیدار مذکور گفت: از مشکلات گیلان بی اطلاع نیستم.

محمدباقر نوبخت به اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای احیای رودخانه های گوهررود و زرجوب اشاره کرد و افزود: استاندار گیلان طرحی برای رودخانه های رشت دارد و برای اجرای آن در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده می شود‌.

وی با بیان اینکه دوره خدمتگذاری کوتاه است، تصریح کرد: اگر در این مدت برای خدمت به مردم استفاده کنیم، موفق هستیم.

معاون رییس جمهور ادامه داد: وجدانم اجازه نمی دهد ریالی از اعتبارات استان های دیگر به گیلان اختصاص دهد اما گیلان سهمی دارد و باید این سهم احقاق شود.