آیت الله رسول فلاحتی در سفری یکروزه به شهرستان رودبار بمناسبت سالروز رحلت جانگداز حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع) مهمان مردم عزیز و شهید پرور این شهرستان بود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی  در سفری یکروزه به شهرستان رودبار از ساعات ابتدایی صبح تا شامگاه، بمناسبت سالروز رحلت جانگداز حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع) مهمان مردم عزیز و شهید پرور این شهرستان بود.

اولین برنامه حضور سرزده در “پایین بازار” رودبار و  دیدار با اهالی این محل بود و پس از آن نماز ظهر و عصر به امامت نماینده ولی فقیه درگیلان در مسجد حضرت ولی عصر(عج) برگزار و دقایقی نیز مردم به استماع سخنان ایشان پیرامون ایام شهادت نشستند.

بعد از “پایین بازار” حرکت به سمت بخش عمارلو و روستای انبوه  آغاز و مسیری حدودا ۳ ساعته می بایست طی شده تا یادواره شهدای والامقام این روستا با حضور نماینده ولی فقیه درگیلان و امام جمعه رشت برگزار شود.

سفر نماینده ولی فقیه درگیلان به رودبار2

این روستای کوهستانی و صعب العبور در ‪ ۱۸۰‬کیلومتری جنوب شهر رشت مرکز استان گیلان و ‪۱۱۶‬ کیلومتری نیمه شرقی شهرستان رودبار و در ارتفاع هزار و ‪۳۲۰‬ متری از سطح دریا واقع شده است.

مردم این روستا که از دیدن حتی مسئولین محلی و شهرستانی نیز در جمع خود معمولا محروم هستند، اما این بار برای اولین بار در تاریخ سرزمینی خود، شاهد حضور نماینده ولی فقیه در استان را حوالی ساعت ۱۶ در این روستا بوده و با شور و حالی وصف ناشدنی یادواره شهدای روستای انبوه را آغاز نمودند.

سفر نماینده ولی فقیه درگیلان به رودبار

آخرین برنامه آیت الله فلاحتی نیز حضور سرزده در یکی دیگر از روستاهای رودبار بود.

روستای  بره سر در مراسم شب شهادت امام رضا(ع) در مسجد جامع، میزبان نماینده ولی فقیه در گیلان بود.

سفر نماینده ولی فقیه درگیلان به رودبار1

آیت الله فلاحتی علاوه بر دقایقی سخنرانی، پس از پایان مراسم نیز در جمع صمیمی این مردم نشسته و به مشکلات و درد و دل های آنان گوش داد.