مدیرکل بیمه ایران و رئیس سندیکای بیمه گران استان گیلان گفت: بیش از 44 درصد حق بیمه تولیدی گیلان ، متعلق به بیمه ایران است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الله فلکیان امروز در جمع خبرنگاران با تبریک فرا رسیدن 15 آبان، سالروز تشکیل بیمه ایران در کشور، انواع خدمات شرکت های بیمه به ویژه بیمه ایران را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون طول عمر تاریخ تاسیس بیمه ایران در کشور به 83 سال رسیده است، افزود: بیمه ایران با مجموعه شعبات فعال، مجتمع خدمات بیمه ای در کشور و شعبات و نمایندگی در خارج از مرزها بزرگترین شبکه عرضه بیمه در کشور محسوب می شود و با گسترش روزافزون فعالیت  خود در چارچوب مقررات توانست طی سالیان اخیر خود را به عنوان یکی از  شرکت های برتر بیمه ای معرفی کند.

به گفته این مسئول، خدماتی که شرکت های بیمه ارائه می دهند بسیار گسترده بوده و طیف وسیعی از ریسک های خطری را در بخش های مختلف از جمله جان، مال و سرمایه مردم تحت پوشش قرار می دهد.

فلکیان با بیان اینکه خطراتی چون آتش سوزی، سیل و زلزله که در آن ممکن است کل سرمایه ای که سال های متمادی برای جمع آوری آن تلاش شده است از بین رفته و به صفر برسد، مورد حمایت بیمه قرار می گیرد ادامه داد: در طول بیش از 80 سال فعالیت، شرکت بیمه ایران بارها در زمان بلایا و مصیبت ها، بلافاصله در کنار مردم قرار گرفت که نمونه های نزدیک آن حادثه ساختمان پلاسکو و زلزله اخیر غرب کشور بود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بعضی شرکت های بیمه با کاهش نرخ بیمه تلاش می کنند مشتریان بیشتری جذب کنند، افزود: در صورتی که توان پوشش خسارت های احتمالی در برخی رشته های بیمه ای را ندارند.

مدیرکل بیمه ایران در گیلان، در مورد وجه تمایز شرکت بیمه ایران و همچنین نقطه قوت تنها شرکت بیمه دولتی خاطر نشان کرد: نقطه قوت این شرکت در بخش خسارت است و از آنجایی که استان گیلان همه ساله در معرض حوادثی همچون برف، سیل و بعضا زلزله قرار دارد تلاش شده تا مردم ریسک خطرات را به شرکت های بیمه انتقال دهند.

وی تصریح کرد: شرکت سهامی بیمه ایران در استان گیلان تلاش می کند مردم شریف استان درهنگام بروز حوادث و خطراتی که جان و مال آنان را تهدید می نماید در حداقل زمان ممکن به شرایط  قبل از حادثه برسند.

 حجت اله فلکیان مدیرکل بیمه ایران و رییس سندیکای بیمه گران استان گیلان در یک گفتگوی اختصاصی با اسرار امروز ،گفت : بیمه ایران همانند سایر شرکتهای فعال بیمه در سه رشته بیمه های اموال یا اشیاء، رشته بیمه های اشخاص یا زندگی و بیمه های مسئولیت خدمات ارائه می دهد که هر کدام از این رشته ها در زیر مجموعه های خود خدمات متنوعی دارند. بعنوان مثال تنها در بخش مسئولیت ها بیش از 40 نوع بیمه نامه قابل عرضه می باشد .

جایگاه ششم بیمه ایران گیلان از نظر فروش و تولید حق بیمه در کشور

وی در ادامه یادآور شد: بیمه ایران استان گیلان جزء اولین شعباتی بود که فعالیت خود را در سالهای اولیه تاسیس بیمه ایران و در سال 1318 آغاز کرد و دارای قدمتی بیش از 76 سال می باشد.

نشست خبر مدیر کل بیمه ایران

وی با اشاره به اعتماد مردم گیلان به بیمه ایران و تقدیر از انها پیرامون انتخاب این بیمه، افزود: هم اکنون بیش از 44 درصد حق بیمه تولیدی، علیرغم فعالیت بیش از 25 شرکت بیمه بازرگانی دیگر در استان گیلان متعلق به شرکت سهامی بیمه ایران است.

مدیرکل بیمه ایران در گیلان با تقدیر از اعتماد مردم استان، اضافه کرد: شرکت بیمه ایران به پاس اعتماد مردم با حضور مستقیم در مرکز استان و بیشترشهرستان های گیلان و ایجاد واحد تخصصی خسارت در مرکز استان و شبکه فروش با  بیش از 307 نمایندگی در دور افتاده ترین نقاط، تلاش می کند دریافت خدمات این شرکت را برای مردم آسان نماید.

فلکیان با تقدیر از پرسنل سختکوش بیمه ایران در استان گیلان، خاطرنشان ساخت: خوشبختانه شرکت بیمه ایران در استان گیلان ،علیرغم جمعیت و وسعت کم در مقایسه با بسیاری از استان های کشور توانست رتبه ششم فروش و تولید حق بیمه این شرکت برتر در کشور را به خود اختصاص دهد.

میانگین دریافت خسارت های مالی در بخش خودرو به کمتر از 48 ساعت

این مقام مسئول در بیمه ایران استان گیلان با اشاره به افزایش سرعت رسیدگی خسارتهای ایجاد شده ،تاکید کرد: میانگین دریافت خسارت های مالی در بخش اتومبیل به کمتر از 48 ساعت و در بخش دیات در صورت تکمیل مدارک به کمتر از 60 روز از زمان وقوع حادثه تا مرحله پرداخت خسارت رسید.

ماهیت وجودی شرکت های بیمه، حضانت از سرمایه های ملی کشور است

وی در ادامه به نقش بیمه ایران در پوشش های بیمه ای این استان پرداخت و گفت: ماهیت وجودی شرکت های بیمه، حضانت از سرمایه های ملی کشور و ایجاد آرامش و امنیت خاطر برای صاحبان حرف و مشاغل مختلف می باشد. بنابراین شرکت سهامی بیمه ایران استان گیلان برای عمل به وظایف ذاتی خود ضمن ارائه مشاوره فنی و بیمه ای، با طراحی بیمه نامه هایی که قابلیت جبران خسارت های وارده به آنان را داشته باشد در کنار صاحبان سرمایه و واحدهای صنعتی استان قرار گرفت و به جهت همراهی با آنان بیمه نامه هایی متناسب در قالب بسته های بیمه ای طراحی و تعریف نموده است تا صاحبان صنایع با خریداری این بسته ها بار روانی ناشی از این خطرات احتمالی را از خود دور نمایند.

کنترل عملکرد نمایندگان فروش بیمه در گیلان

رییس سندیکای بیمه گران استان گیلان با اشاره به نحوه نظارت بر عملکرد نمایندگی های بیمه ایران در گیلان، گفت: یکی از نقاط قوت شرکت های بیمه ایران در استان و همچنین کشور، شبکه گسترده فروش در قالب نمایندگان فروش و شرکت های نمایندگی می باشد. به گونه ای که شرکت سهامی بیمه ایران با بیش  از 10 هزار نماینده فروش، دارای بیشترین تعداد نماینده فروش در بین شرکت های بیمه بازرگانی کشور می باشد. بنابراین با توجه به تفویض اختیارات به نمایندگان فروش باید کنترل و نظارت مستمر بر عملکرد نمایندگان فروش صورت پذیرد و در این راستا اداره بازاریابی و امور نمایندگان شرکت با هدف نظارت بر عملکرد نمایندگان فروش در گیلان تشکیل شد.

راه اندازی سیستم سرابه منظور دسترسی آسان به خدمات بیمه درمان تکمیلی

وی ضمن اشاره به سیستم سرا، افزود: برای دسترسی آسان تر مشتریان شرکت در بخش بیمه درمان تکمیلی در سراسر کشور از جمله در استان گیلان سیستم نرم افزاری سرا راه اندازی شد تا مشتریان، خدمات مورد نیاز خود را از مراجع درمانی طرف قرارداد به راحتی دریافت نمایند.

وی در ادامه با اشاره به بیشترین بیمه نامه های صادره در استان گیلان گفت: بیشترین تعداد بیمه نامه های صادره شرکت در بخش بیمه های درمان تکمیلی، بیمه های اتومبیل شامل بیمه نامه شخص ثالث و بدنه و در رده بعدی بیمه نامه های آتش سوزی، مسئولیت، مهندسی و باربری می باشد.

ضریب نفوذ بیمه در استان گیلان از متوسط و میانگین کشوری بالاتر است

فلکیان، پیرامون ارزیابی خود از وضعیت بازار بیمه در استان گیلان گفت: خوشبختانه استان گیلان جزء استان هایی می باشد که مردم از فرهنگ بیمه ای خوب و مناسبی برخوردار می باشند. به گونه ای که ضریب نفوذ بیمه در استان گیلان از متوسط و میانگین کشوری اندکی بالا تر است.

وی در پایان بر همدلی مدیران شرکت های بیمه ای و مسئولان استان تاکید کرد.