به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی همایش تشکل های دانش آموزی امروز در استانداری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علی اصغر جمشیدنژاد در دیدار تشکل های دانش آموزی در استانداری با بیان این که همه ما باید در راهپیمایی 13 آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی حضور یابیم، افزود: حضور گسترده ما در این راهپیمایی پشتوانه ای برای کشور در مقابل تهدیدها خواهد بود.

وی اظهار داشت: حضور پرشور و گسترده مردم در این راهپیمایی به جهانیان نشان می دهد که سیاست های جمهوری اسلامی مورد حمایت همه اقشار قرار خواهد گرفت.

معاون استاندار گیلان با اشاره به تهدیدها و وعده های آمریکا علیه ایران تصریح کرد: کم و بیش در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی همه این تهدیدها و وعده ها را داشتیم و دشمنان همواره تمام تلاش را برای تضعیف روحیه مردم به کار می گیرند.

وی خاطر نشان کرد: تجربه به ما نشان داده که تاثیر آمریکا در جهان کاهش یافته، در منطقه تضعیف شده و هیچگاه به اهدافشان نرسیده اند اما روز به روز، اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آشکارتر شده است.

تشکل دانش آموزی

لزوم مطالبه گری و حق‌خواهی دانش‌آموزان

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان گیلان نیز در این نشست دانش‌آموزان اظهار داشت:  صلابت کلام در بیان دغدغه تشکل‌های دانش‌آموزی مسئولیت مدیران و مسئولان را دو چندان کرده است.

نادر جهان‌آرای با اشاره به نقش تشکل‌های تخصصی و تأثیرگذار دانش‌آموزی در سطح مدارس افزود: بیان دغدغه به‌ حق دانش‌آموزان خطاب به مسئولان منجر شده تا تلاش مسئولان بیشتر شود و این مهم بیانگر بزرگی و بلند اندیشی دانش‌آموز عصر کنونی است.

وی با اشاره به نقش دانش‌آموزان و پذیرفتن تکالیف در پی نقش‌ها گفت: دانش‌آموز کنونی ایران نقش مطالبه گرانه دارد و به جدیت دنبال تثبیت اهداف از پیش تعیین شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان بر لزوم مطالبه گری و حق‌خواهی دانش‌آموزان تأکید کرد و افزود: دانش‌آموزان باید علاوه بر اینکه وظیفه خود را انجام می‌دهند نسبت به پیرامون خود مطالبه گری داشته باشند.

توجه به اهمیت آب و درخطر بودن منابع آبی، هدایت دانش‌آموزان به امورات و فعالیت‌های انقلابی در کنار آموزش، مقدم بودن تربیت بر آموزش، تعیین جایگاه تشکل‌های دانش‌آموزی در تصمیم‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی حوزه دانش‌آموزی، تقویت اردوی راهیان نور دانش‌آموزی و دیدار مستمر دانش‌آموزان با رئیس شورای آموزش‌ و پرورش استان جهت بیان دغدغه‌ها و رفع مشکلات ازجمله دغدغه‌هایی بود که تشکل‌های دانش‌آموزی در نشست مشترک با معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار مطرح کردند.