مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در دیدار آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان از ۱۵ وقف جدید توسط واقفان خیراندیش در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت‌الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در دیدار آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان به دریافت ۱۸ سند مالکیت موقوفه‌های استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: ۸۹۷ رقبه در گیلان داریم و ۶۰ میلیارد ریال از مطالبات موقوفه‌ها مستندسازی شده است.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده به وجود ۹۴۴ بقعه متبرکه در گیلان اشاره کرد و افزود: در سال جاری در مساجد، حسینیه‌ها، خیمه‌های معرفت و … ۳۵۶ هزار متر مربع ساخت و ساز انجام شده است.

مرمت و تعمیر 242 هزار متر مربع از بقاع متبرکه و اماکن مذهبی گیلان

وی با اشاره به اینکه ۲۴۲ هزار متر مربع از بقاع متبرکه و اماکن مذهبی گیلان مرمت و تعمیر شده است، بیان کرد: مرمت و تعمیر اماکن مذهبی گیلان ۷۵ درصد رشد فیزیکی داشته است.

آیت‌الله فلاحتی در دیدار با مدیران اوقاف گیلان1

۱۵ وقف جدید توسط واقفان خیراندیش

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از ۱۵ وقف جدید توسط واقفان خیراندیش در استان خبر داد و تصریح کرد: امسال مبلغ ۱۴ میلیارد ریال از محل وافقان خیراندیش براساس نیاتی که کردند، اجرای نیت در حوزه‌های دارو، درمان، کمک به فقر، مساجد، بقاع و همچنین در امور مذهبی، روضه و تعزیه انجام شده است.

آموزش سبک زندگی اسلامی در ۱۱ بقاع گیلان در حال انجام است

علیزاده با بیان اینکه آموزش سبک زندگی اسلامی در ۱۱ بقاع گیلان در حال انجام است، یادآور شد: آموزش مذکور توسط ۲۱ نفر از مربیان طلبه خواهر و برادر انجام می‌شود.

وی، تولید یک‌هزار و ۱۰۰ دقیقه برنامه رادیویی و تلویزیونی را از جمله اقدام‌های اوقاف و امور خیریه گیلان در حوزه وقف برشمرد و گفت: فیلم «میراث ماندگار» از شبکه دو سیما در حوزه وقف پخش شده است.