معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مراسم تقدیر از پذیرفته شدگان آزمون بورد تخصصی و نفرات برتر المپیاد دانشجویی گفت: اساتید گیلانی در تمام دانشگاه ها جز برجسته ترن استادان می باشند و ما باید این سرمایه ها را سازماندهی کرده و امکاناتی برایشان فراهم کنیم.

حسین همتی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن تبریک به دانشجویان گفت: با گذشت سی و چند سال از تاسیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ما به عالی ترین درجات آموزش پزشکی کشور رسیده ایم.

وی ضمن اشاره به موفقیت های دانشجویان مدال آور در المپیاد و همچنین اولین فارغ التحصیلان دانشکده داروسازی و کسب رتبه ی اول در رشته تخصصی دندان پزشکی ترمیمی را باعث افتخار این دانشگاه دانست.

همتی در ادامه اظهار کرد: برنامه کلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، توسعه دانش و حرکت در مسیر افق های دانایی است.

وی موفقیت اساتید برجسته گیلانی را نیز جز سرمایه ها و نیروهای انسانی ارزشمند ذکر کرد که باید مورد توجه قرار گیرد.

اساتید گیلانی در تمام دانشگاه ها جز برجسته ترن استادان می باشند

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: اساتید گیلانی در تمام دانشگاه ها جز برجسته ترن استادان می باشند و ما باید این سرمایه ها را سازماندهی کرده و امکاناتی برایشان فراهم کنیم که این سرمایه های انسانی از نظر جغرافیایی در استان گیلان متمرکز شوند. در راستای این تفکر باید هدف گذاری کرده و در بسیاری از رشته های تخصصی و فوق تخصصی دستیارا ن تحصیلات تکمیلی را داشته باشیم.

باید به دانشجویان علوم پایه اهمیت بیشتری داد

 همتی، در بحث توسعه آموزش تحصیلات تکمیلی افزود: باید به دانشجویان علوم پایه اهمیت بیشتری داده و حتی فیلد های نوین برای آنها ایجاد کرد.

وی در ادامه بیان داشت: در 17 گروه تخصصی و دو گروه فوق تخصصی و دو گروه دندانپزشکی و 13 گروه تخصصی پزشکی دانش آموخته دارای دانشنامه بورد داریم . در المپیاد علمی از یازده شرکت کننده دو نفر مدال و شش نفر دیپلم افتخار کسب کردند و این رتبه حاصل زحمات شانزده نفر از اعضای هیئت علمی این دانشگاه است که به صورت مستمر و پیگیر با برنامه مدون و برگزاری 83 دوره کارگاه در 5 حیطه مختلف به این موفقیت نایل آمدند .

دکتر خوشرنگ مدیر مرکز مطالعات آموزش پزشکی نیز ضمن ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این دانشگاه ، هدف از برگزاری المپیاد علمی دانشجویی را شناسایی افرا د مستعد و تشویق و ترغیب دانشجویان برشمرد و این مهم را فرصت مناسبی برای تبادل فرهنگی و علمی بین دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور دانست .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها