بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت (ع)دانشگاه های علوم پزشکی سراسری کشور ویژه اساتید ،کارکنان و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور هم اکنون در مجتمع زیبا کنار گیلان درحال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از بندر انزلی،  جشنواره از  ۱۸ تا ۲۱ مهرماه در مجمتع زیباکنار گیلان به مدت 3 روز برگزار می گردد.

تعداد شرکت کنندگان این جشنواره ۱۲۰۰ نفر هستند که از بین ۳۳ هزار نفری که در مسابقات دانشگاه خود در رشته های مختلف قرآنی شرکت کردند برگزیده شدند.

گیلان+جشنواره قران و عترت دانشگاه علوم پزشکی کشور

در این جشنواره گروه های مختلف شامل اساتید، دانشجویان، اعضاء هیات علمی و کارکنان دانشگاه دربخش های  آوایی، ترتیل، معارف قرآنی،  هنری،  فناوری، پژوهشی و ادبی با هم رقابت می کنند.

شرکت کنندگان این جشنواره در ۴۳رشته مختلف با هم به رقابت دارند که از بین آنها حدود  ۵۰۰ نفر فقط در حوزه آوایی با هم  رقابت دارند.

 محمدمهدی بحرالعلوم رئیس مرکز قرآن و عترت (ع) وزارت بهداشت گفت: شاهد رشد بی سابقه شرکت کنندگان در این دوره بودیم به طوری که در حال حاضر 9 درصد از دانشگاهیان علوم پزشکی در این جشنواره  شرکت کرده اند. 

وی افزود: گیلان با 595 شرکت کننده، رشد چشمگیری در این زمینه، داشته است.

بحرالعوم با بیان اینکه 64 دانشگاه علوم پزشکی کشور در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت که به میزبانی گیلان برگزار می شود، شرکت کرده اند افزود:  بیشترین ثبت نام  کنندگان  در این جشنواره از دو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و شیراز بوده است و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به نسبت جمعیت بیشترین شرکت کننده را دارد.

رئیس مرکز قرآن و عترت (ع) وزارت بهداشت ادامه داد: در کنار برگزاری مسابقات مرحله نهایی جشنواره قرآن و عترت و توزیع جوایز به برگزیدگان و اجرای مراسم‌ اختتامیه، کارگاه‌های تخصصی با موضوعات کارگاه مهدویت و آشنایی با جغرافیای مطالعات میان رشته‌ای قرآن و سلامت، کارگاه شیوه‌های نگارش مقالات علمی در حوزه مطالعات میان رشته‌ای، جلسه رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با دبیران کانون های قرآن و عترت و همچنین کانون‌های مذهبی، گونه شناسی مقالات میان رشته‌ای حوزه قرآن و طب، آشنایی با شیوه‌ها و فنون تلاوت قرآن کریم در طول ایام برگزاری جشنواره برگزار خواهد شد.

گیلان-جشنواره قران و عترت+ دانشگاه علوم پزشکی کشور

شاهرخ یوسف زاده چابک- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان پس از 22 سال افتخار دارد میزبان این جشنواره باشد.

وی افزود: در این زمینه کار ارزشمند برقراری امکانات و تدارکات این جشنواره بزرگ، از ماه ها قبل با همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آغاز و فضای دانشگاه به عطر قرآن کریم معطر شد.

یوسفزاده تصریح کرد: آشنایی با مفاهیم قرآنی در دانشگاه، دارای جایگاه و ارزش خاصی است.

به گزارش موج، در حاشیه این مراسم دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در محکومیت حادثه تروریستی اخیر در این شهر برنامه ویژه اجرا کردند.