رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت (ع)دانشگاه های علوم پزشکی سراسری کشور ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در روزهای ۱۸لغایت ۲۱مهرماه در مجتمع زیبا کنار گیلان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از رشت، نشست خبری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت (ع) دانشگاه های علوم پزشکی سراسری کشور ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در روزهای  ۱۸لغایت ۲۱مهرماه در مجتمع زیبا کنار گیلان برگزار خواهد شد.

در این نشست دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن خیر مقدم به اصحاب رسانه و دکتر بحر العلوم ریاست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: از روزهای ۱۸تا ۲۱مهرماه ۲۳جشنواره قرآن و عترت در مجمتع زیبا کنار استان گیلان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: ۲۲سال قبل این جشن درگیلان برگزار شد و هم اکنون نیز دانشگاه علوم پزشکی گیلان این افتخار را دارد که بار دیگر میزبان این مراسم فرخنده باشد.

نشست خبری +رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

تعداد شرکت کنندگان این جشنواره ۱۲۰۰نفر هستند

یوسف زاده خبر داد: تعداد شرکت کنندگان این جشنواره ۱۲۰۰نفر هستند که این تعداد از بین۳۳ هزار نفر که در مسابقات شرکت کرده بودند برگزیده شدند که شامل گروه های مختلف اساتید، دانشجویان، اعضاء هیات علمی و کارکنان دانشگاه هستند که با هم در زمینه های مختلف آوایی ،ترتیل ،معارف قرآنی ،هنری ،فناوری ،پژوهشی و ادبی با هم رقابت داشتند.

شرکت کنندگان در ۴۳ رشته با هم به رقابت می پردازند

وی گفت: شرکت کنندگان این جشنواره در ۴۳رشته مختلف با هم به رقابت می پردازند که از بین آنها فقط  ۵۰۰ نفر در حوزه آوایی باهم رقابت خواهند کرد.

یوسف زاده خاطر نشان کرد: از دو هفته قبل تاکنون تمام امکانات و تدارکات لازم در گیلان ایجاد شده است که به استقبال این عزیزان رفته و امید است که در روزهای آتی فضای استان گیلان به عطر قرآن معطر شود ما نیز از این موهبت الهی بهره مند شویم.