فرمانداری املش در دومین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت: سیل ناشی از بارش کم سابقه اخیر در شهرستان املش حدود یازده میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس محمودی گفت: سیل ناشی از بارش کم سابقه اخیر در شهرستان املش حدود یازده میلیارد تومان خسارت برجای گذاشت و این میزان فعلا برآورد اولیه کارشناسان است ممکن است این مبلغ تغییر پیدا کند.

یونس محمودی فرماندار املش گفت: سیل ناشی از بارش کم سابقه اخیر در شهرستان املش ده میلیارد و 400 میلیون تومان خسارت از قبیل پنج میلیارد تومان خسارت به پل کیازنیک شهر املش با 8 متر عرض و 80 متر طول، دو و نیم میلیارد تومان خسارت به پل روستای لردا سرا در بخش رانکوه با 3 ونیم متر عرض و 40 متر طول، 2میلیارد و 100 میلیون تومان بابت پل کشاورز شهر رانکوه، آسیب وارد کرد.

سیل در +املش

وی افزود: سیل پانصد میلیون تومان بابت خسارت ناشی از آبگرفتگی سه کارخانه شالیکوبی باضافه یک واحد مرغداری 6هزار قطعه ای و رسوب گذاری در 40 هکتار از شالیزارها، 200 میلیون تومان بابت خسارت جزئی به 50 واحد مسکونی از مجموع 200 واحد مسکونی دچار آبگرفتگی این شهرستان و 100 میلیون تومان بابت تخریب یکی از گوشواره های پل روستای رمشایه در بخش رانکوه برجای گذاشت.

محمودی ابراز امیدواری کرد که با پیگیری مسئولان، نماینده شهرستان و دولت محترم بتوانیم در اسرع وقت اعتبارات لازم را دریافت و بازسازی پل محوری املش را آغاز نمائیم.

فرماندار املش گفت: به دنبال بارش باران در روزهای اخیر در شهرستان املش و تخریب کامل پل محوری و مهم کیازنیک که تنها راه ارتباطی شهرستان املش با بخش های اطاقور و کومله شهرستان لنگرود است تنها یک روز پس از فروکش کردن آب و با دستور استاندار گیلان، ساخت پل موقت فرعی بمنظور تردد شهروندان املشی و روستاهای اطراف آغاز شد.