رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: حیات انقلاب اسلامی منوط به مبارزه با استکبار جهانی به‌ویژه آمریکای خونخوار و رژیم صهیونیستی خون‌آشام است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری امروز در چهارمین نشست شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گیلان با تبریک هفته ناجا و تسلیت ایام محرم و صفر اظهار کرد: امیدوارم خداوند همه ما را از رهروان سید و سالار شهیدان اباعبدالله‌الحسین(ع) قرار دهد.

وی در ادامه به تبلیغات منفی رسانه‌های بیگانه علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی با اقتدار و قدرت ویژه‌ای که دارد به حیات طیبه خود ادامه می‌دهد.

اشجری با اشاره به اینکه توطئه پی در پی دشمنان و معاندان علیه نظام نشان دهنده حیات و زنده بودن انقلاب اسلامی است، بیان کرد: امسال در حالی چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیریم که کوله‌باری از تجربه‌های گران‌بهای مبارزه با دشمنان انقلاب اسلامی را به همراه داریم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه دشمنان نظام مقدس اسلامی هنوز از شکست‌های گذشته خود عبرت نگرفتند، تصریح کرد: دشمنان همچنان به‌دنبال نفوذ و رخنه در بنای مستحکم انقلاب اسلامی هستند و راهکاری جدید را به محک می‌گذارند.

اسلامی بودن و استکبارستیزی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی

وی مردمی بودن، اسلامی بودن و استکبارستیزی را از ویژگی‌های انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: حیات انقلاب اسلامی منوط به مبارزه با استکبار جهانی به‌ویژه آمریکای جهانخوار و رژیم صهیونیستی خون‌آشام است بنابراین ایجاد یأس و ناامیدی بین مردم، تشکیک در اصول و ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب، هجمه به ایمان و اعتقاد مردم به‌ویژه جوانان از محوری‌ترین تهاجم عقیدتی دشمن است.

اشجری با اشاره به توهین‌های پی در پی رئیس جمهور آمریکا و رئیس رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد: اخیرا رئیس رژیم صهیونیستی توهین بی‌شرمانه‌ای به مردم کرده و گفته است؛ جانور ایرانی را باید گرسنه نگه داشت نه اینکه به آن غذا داد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان متذکر شد: در روز ۱۳ آبان که به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده، مردم ایران تودهنی محکمی به رئیس جمهور آمریکا و رئیس رژیم صهیونیستی می‌زنند.

وی، همچنین استفاده از تمام فرصت‌ها به‌ویژه ماه‌های محرم و صفر و بهره‌برداری از ظرفیت مساجد، حسینیه‌ها، تکیه‌ها و بقاع متبرکه را فرصت خوبی برای سخنوران و گویندگان عنوان کرد و یادآور شد: سخنرانان می‌توانند نقش بسیار پر رنگی در ارتقای آگاهی مردم ایفا کنند.

اشجری با اشاره به اینکه از سوم تا ۱۳ آبان‌ماه سال جاری دهه استکبارستیزی نامگذاری شده است، اظهار کرد: ظرفیت استفاده از دهه مذکور برای اجرای برنامه‌های مختلف در مراکز آموزشی و دانشگاهی وجود دارد.