مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از تحویل 268میلیون مترمکعب گاز به بخش صنعتی در نیمه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از تحویل 3 میلیارد و 10 میلیون مترمکعب گاز در استان خبر داد و اظهار داشت: این میزان تحویل گاز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2 درصد افزایش داشته است.

وی نقش شرکت گاز در تامین انرژی استان را بسیار پررنگ برشمرد و اظهار داشت: این شرکت در سال جاری بیش از یک میلیارد و 950 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه های تولید برق استان تحویل داد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بالغ بر 5 درصد رشد داشته و این مهم در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

کسب رضایتمندی حداکثری مردم و مشترکین هدف اصلی شرکت گاز

 اکبر ادامه داد: هدف اصلی شرکت گاز کسب رضایتمندی حداکثری مردم و مشترکین گرامی می باشد فلذا این شرکت با اجرای یک برنامه هدفمند، گاز تحویلی خود به نیروگاهها را در تابستان امسال به بالاترین سطح خود رساند تا با تامین بیش از پیش برق زمینه ایجاد رفاه و آسایش و به تبع آن افزایش سطح رضایتمندی آنان را فراهم نماید.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین در خصوص مصرف گاز در بخش خانگی اظهار داشت: مشترکین گاز خانگی در نیمه اول سال جاری553 میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد کاهش یافته است.

کاهش 4 درصدی مصرف مشترکین خانگی

وی افزود: کاهش 4 درصدی مصرف مشترکین خانگی با وجود جذب بالغ بر40 هزار مشترک جدید نشان از نهادینه شدن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در استان گیلان دارد.

اکبر همچنین از تحویل 268میلیون مترمکعب گاز به بخش صنعتی،157 میلیون مترمکعب گاز به بخش حمل و نقل و 78 میلیون مترمکعب گاز به بخش تجاری خبر داد که در مقایسه با سال گذشته تغییر چندانی را نشان نمی دهد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به نزدیک شدن به فصل زمستان از همه مشترکین استان درخواست نمود تا ضمن استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و مناسب، نکات ایمنی و مصرف بهینه گاز را رعایت نمایند.