نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار با مدیرعامل و جمعی از کارکنان جمعیت هلال‌احمر استان گفت: تجهیزات هلال‌احمر برای رسیدگی به مصدومان ناکافی است و باید برای این موضوع تدبیری اندیشیده شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با مدیرعامل و جمعی از کارکنان جمعیت هلال‌احمر استان اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر سابقه دیرینه‌ای در تاریخ کشور ایران دارد و گاهی از مواقع تلاش این سازمان کمتر در جامعه بازتاب پیدا می‌کند.

وی به ماموریت درون‌سازمانی و برون‌سازمانی جمعیت هلال‌احمر اشاره کرد و افزود: آموزش اخلاق، امور فرهنگی و قرآن برای جوانان از برنامه‌های درون‌سازمانی جمعیت هلال‌احمر است.

امام جمعه رشت با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان گیلان، بیان کرد: جمعیت هلال‌احمر در ساحل، جنگل و جاده‌های گیلان فعالیت بیشتری دارد و از وظایف برون‌سازمانی این نهاد محسوب می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی، خواستار ارتقای ایمنی جاده‌های گیلان شد و تصریح کرد: سرعت و دقت برای خدمات‌رسانی به مسافران حادثه دیده در جاده‌ها توسط جمعیت هلال‌احمر بسیار مهم است.

وی به دقت کارکنان جمعیت هلال‌احمر گیلان در رسیدگی به حوادث رانندگی اشاره کرد و گفت: بعضی از مواقع موانع فیزیکی مانع سرعت عمل کارکنان هلال‌احمر برای خدمات‌رسانی به مصدومان می‌شود.

دقت در ارائه خدمات به مصدومان حوادث نباید فدای سرعت شود

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید براینکه دقت در ارائه خدمات به مصدومان حوادث نباید فدای سرعت شود، متذکر شد: سرعت در کنار دقت در خدمات‌رسانی توسط جمعیت هلال‌احمر حائز اهمیت است.

آیت‌الله فلاحتی، اخلاق تعاملی کارکنان جمعیت هلال‌احمر گیلان با مسافران را خوب توصیف کرد و یادآور شد: تجهیزات هلال‌احمر برای رسیدگی به مصدومان ناکافی است و باید برای این موضوع تدبیری اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه تجهیز هلال‌احمر به تمام ابزارهای مورد نیاز خدمات‌رسانی در جاده‌ها مهم است، اظهار کرد: با توجه به وجود جنگل، کوه و دریا در گیلان استقرار یک فروند بالگرد جمعیت هلال‌احمر مستقر در استان پاسخگوی نیازها نیست و می‌طلبد بالگردهای بیشتری در استان مستقر شوند.

دیدارآیت الله فلاحتی +با جمعیت هلال احمر

امام جمعه رشت، هماهنگی با بیمارستان‌ها برای پذیرش مصدومان حوادث را از نکته‌های مهم دانست و بیان کرد: درمان سریع مصدومان حوادث پس از پذیرش در بیمارستان مهم است.

اجرای طرح «نذر آب» برای ۵۲۰ روستای استان سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان نیز در دیدار مذکور به ماموریت‌های این سازمان در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: در دوران ۸ سال دفاع مقدس حدود ۱۰ هزار نفر امدادگر در استان آموزش دیدند و به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

مهدی ولی‌پور، استقرار کارکنان جمعیت هلال‌احمر در سواحل ۹ شهرستان گیلان در فصل تابستان را از ماموریت‌های این سازمان عنوان کرد و افزود: حدود ۱۶ پست امدادی موقت برای خدمت‌رسانی به مسافران در سواحل استان راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح «نذر آب» برای ۵۲۰ روستای استان سیستان و بلوچستان توسط ۱۹ استان کشور، بیان کرد: ۲۲ هزار بطری آب معدنی در قالب طرح کاروان سلامت و معیشت از گیلان به استان سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان، اعزام کاروان پزشکی برای ویزیت رایگان محرومان سیستان و بلوچستان را از دیگر اقدام‌های انجام شده توسط این سازمان اعلام کرد و یادآور شد: کیف، کفش و نوشت‌افزار رایگان توسط کارکنان جمعیت هلال احمر گیلان بین نیازمندان استان سیستان و بلوچستان توزیع شده است.