پدر شهید مدافع حرم سعید مسافر در دیدار با مسئولان سما واحد رشت اظهار کرد: شهدای مدافع حرم ادامه دهنده راه شهدای هشت سال دفاع مقدس هستند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، غلامحسن  مسافر پدر شهید مدافع حرم سعید مسافر در این دیدار با تبریک آغاز سال تحصیلی و گرامی داشت هفته دفاع مقدس و عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) اظهار کرد: شهدا متعلق به جهان اسلام هستند و سعید هم متعلق به همه ی مسلمانان است.

مسافر افزود: از سعید خاطرات زیادی داریم و خواهر کوچکش گنجینه ی خاطرات سعید است.

وی با بیان اینکه سعید دوست نداشت و مطمئنم  الان هم دوست ندارد تعریفی از خودش داشته باشیم گفت: سعید از نظر جسمی در بین ما نیست ولی ناظر اعمال ماست و با ما زندگی می کند.

ما هر چه داریم از شهداست

مسافر گفت: ما هر چه داریم از شهداست و این شهید بزرگوار کار های خیر را در خفا انجام می داد و کوچک ترین کاری که در راه خدا انجام می داد دوست نداشت جای گفته شود.

شهدا نیت و هدفشان خیر و درست بود

پدر شهید مدافع حرم سعید مسافر با بیان اینکه شهدا نیت و هدفشان خیر و درست بود ادامه داد: شهدا عملگرا بودند  ودر هشت سال دفاع مقدس شهدا رفتند که امام و رهبری تنها نمانند و من که پدرش هستم هنوز سعید را نشناختم.

مسافر با اشاره به اینکه سعید دنبال دیده شدن نبود گفت: اولین بار بهمن ماه سال ۹۳ به سوریه رفت. آن هم به صورت داوطلب. آمده بود برای خداحافظی گفت عازم ماموریتم. گفتم کجا ؟ گفت همین دورو بر. انقدر اصرار کردم تا گفت که به سوریه می رود.

شهدای مدافع حرم ادامه دهنده راه شهدای هشت سال دفاع مقدس هستند

پدر شهید مدافع حرم سعید مسافر  با بیان اینکه شهدای مدافع حرم ادامه دهنده راه شهدای هشت سال دفاع مقدس هستند افزود: سعید مدت ها در جبهه شمال غرب بود و در عملیات های خاص شرکت می کرد.

دیدار با خانواده شهید مدافع حرم

پدر شهید مسافر در پایان از مسئولین درخواست نمود که خالصانه و صادقانه به مردم خدمت کنند.

تکریم و تعظیم شهیدان و خانواده بزرگوار ایشان وظیفه همه ما می باشد

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان هم در این دیدار با بیان اینکه تکریم و تعظیم شهیدان و خانواده بزرگوار ایشان وظیفه همه ما می باشد اظهار کرد: این دیدار تنها بخش کوچکی از زحمات و تلاش های آنها را جبران خواهد کرد.

محمد نیک پسند افزود: آرامش و امنیت امروز کشور را مدیون جان گذشتگی شهدا و صبر و مقاومت خانواده های آنان هستیم بر ما واجب است تا در جهت آرمان های شهدا و راه آنها گام برداریم.

نیک پسند تصریح کرد: تکریم خانواده شهدا وظیفه همگان است و همه ما مدیون شهدا هستیم.

شهید مدافع حرم سعید مسافر در روز ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ در هنگام عملیات مستشاری در شهر حلب سوریه به شهادت رسید. وی در هنگام شهادت ۳۰ سال داشت.