مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تأکید برلزوم ایجاد فضای شاد و با نشاط برای حضور نوآموزان در مدارس، افزود: برای سال تحصیلی جدید برای حضور نوآموزان پیش دبستانی دو هزار و ۲۰۰ کلاس در گیلان تجهیز و آماده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان مراسم نمادین جشن غنچه ها برای ورود نوآموزان پیش دبستانی به مدارس، در مدرسه حضرت معصومه(س) شهر رشت با اشاره به ثبت نام ۲۵ هزار نوآموز دختر و پسر در استان، اظهار داشت: مدارس استان گیلان ظرفیت حضور ۳۲ هزار نوآموز پیش دبستانی را دارند و برخی از نوآموزان در فضاهای غیررسمی آموزش می بینند.

نادر جهان آرای با تأکید برلزوم ایجاد فضای شاد و با نشاط برای حضور نوآموزان در مدارس، افزود: برای سال تحصیلی جدید برای حضور نوآموزان پیش دبستانی دو هزار و ۲۰۰ کلاس در گیلان تجهیز و آماده شده است.

وی با بیان اینکه آموزش و تدریس به این تعداد نوآموزان برعهده دو هزار و ۲۰۰ مربی پیش دبستانی است، گفت: امسال در راستای آموزش سبک زندگی اسلامی و ایرانی کتابی با عنوان «مهارت های زندگی» با رویکرد حقوق شهروندی به نوآموزان پیش دبستانی تدریس می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به برخی ویژگی های این کتاب، تصریح کرد: معرفی فرهنگ های بومی و محلی هر استان، آشنایی با مفاهیم قرآنی و اسلامی و حقوق شهروندی از مهم ترین ویژگی های این کتاب است.