رئیس واحد برنامه ریزی، جذب و حفظ اهداکنندگان انتقال خون گیلان گفت: طرح واکسناسیون هپاتیت ب برای متولدین 1/1/1368 به پایین به طور رایگان انجام می شود .

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، گیتی ایزدی پور رئیس واحد برنامه ریزی، جذب و حفظ اهداکنندگان انتقال خون گیلان گفت: به جهت حفظ سلامت اهداکنندگان و همچنین تشویق و حمایت از اهدا کنندگان مستمر خون در گیلان طرح واکسناسیون هپاتیت ب برای متولدین 1/1/1368 به پایین به طور رایگان انجام می شود .

ایزدی پور افزود: نیاز به خون بیش از آن چیزی که فکر کنیم وجود دارد و گیلان در اهدا خون و البته مصرف خون سر آمد است . از این رو اداره کل انتقال خون کشور و به دنبال آن انتقال خون استان گیلان در صدد است تدابیری برای رشد و افزایش اهدا کنندگان خون در گیلان می باشد.

 به جهت حفظ سلامت اهداکنندگان و همچنین تشویق و حمایت از اهدا کنندگان مستمر خون در گیلان طرح واکسناسیون هپاتیت ب به طور رایگان انجام می شود.

 وی در ادامه خاطرنشان شد: اهداکنندگان مستمر خون  با در دست داشتن کارت اهداکننده مستمر خون  و یا معرفی نامه اداره کل انتقال خون استان گیلان از یکم مهر ماه تا یکم اسفند ماه سال جاری برای تزریق واکسن هپاتیت ب به طور رایگان به مراکز بهداشت اقدام کنند.

رئیس واحد برنامه ریزی، جذب و حفظ اهداکنندگان با اشاره به آغاز این طرح در مراکز بهداشتی سراسر استان گیلان، ادامه داد: هماهنگی های لازم با مراکز بهداشتی در شهرستان های ۱۶گانه گیلان برای حضور اهداکنندگان خون مستمر جهت تزریق واکسن ((هپاتیت ب )) انجام شده است، اهداکنندگان مستمر خون با به همراه داشتن کارت اهدای مستمر خون یا معرفی نامه از انتقال خون می توانند نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

یادآور می شود: اهداکنندگان متولد 1/1/1368 به پایین می تواند از طرح تزریق رایگان واکسن هپاتیت ب استفاده نمایند.