نماینده ولی فقیه در گیلان از اجرای برنامه‌های جدید تبلیغ معارف دینی در راستای ارتقای فرهنگ عمومی در این استان خبر داد‌.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با مبلغان طرح بصیرت عاشورایی اوقاف استان با اشاره به اینکه مرکب قلم علما از خون شهدا با فضیلت‌تر است اظهار کرد: تبلیغ دین خدا بالاترین فضیلت محسوب می‌شود.

وی بر تجهیز علمای دین به «جنان، بیان و بنان» تاکید کرد و افزود: در طول تاریخ، علمای شیعه در ایران به تبلیغ دین توجه ویژه‌ای داشته‌اند.

انقلاب اسلامی دستاورد تبلیغ علمای دین است

امام جمعه رشت با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاورد تبلیغ علمای دین است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی تمام معادلات دنیای استکباری را به‌هم ریخته است.

آیت‌الله فلاحتی، جامعه ایرانی را مسلمان خواند و بیان کرد: انقلاب اسلامی عرصه‌ای برای تبلبغ دین است و مبلغان باید با روحیه جهادی در این زمینه تلاش مضاعف داشته باشند.

وی بر پیدا کردن روش‌های جدید تبلیغ معارف دینی در جامعه تأکید کرد و گفت: بهره‌گیری از نظر نخبگان برای اجرای روش‌های جدید در سامانه تبلیغ حائز اهمیت است.

مبلغان دینی در زمینه احکام اسلامی باید مطالعه مستمر داشته باشند

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مبلغان دینی در زمینه احکام اسلامی باید مطالعه مستمر داشته باشند، متذکر شد: زمانی می‌توانیم در عرصه تبلیغ معارف دین موفق شویم که از احکام اسلامی آگاهی کامل داشته باشیم.

آیت‌الله فلاحتی، توجه بیشتر مسؤولان به موضوع تربیت در جامعه را مهم ذکر کرد و یادآور شد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی به منظور انتقال تجربه مبلغان دینی تاثیرگذار است.

وی از ارائه روش‌های جدید تبلیغ دین در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی گیلان خبر داد و اظهار کرد: برای اجرای پروژه‌های فرهنگی با روش‌‌های جدید در استان برنامه‌ داریم.

امام جمعه رشت با تأکید براینکه مردم ایران بی‌دینی در جامعه را نمی‌پذیرند، بیان کرد: مردم از روحانیون انتظار دارند در عرصه‌های فرهنگی برنامه و راهکار ارائه کنند.

آیت‌الله فلاحتی، خواستار معرفی روش‌های جدید برای ارائه برنامه‌های فرهنگی توسط مبلغان در گیلان شد و تصریح کرد: فرهنگ عمومی به معنای آن است که انسان نمادهای دینی را در جامعه مشاهده کند.

اجرای طرح بصیرت عاشورایی در ۵۱۰ بقاع گیلان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در دیدار مذکور به اجرای برنامه‌های فرهنگی با رویکرد انقلابی و جهادی در این سازمان اشاره کرد و گفت: در تمام ایام سال برنامه‌های فرهنگی در بقاع استان اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده به اجرای طرح آرامش بهاری ویژه ایام نوروز در بقاع گیلان اشاره کرد و افزود: در تابستان جاری طرح نشاط معنوی در بقاع استان اجرایی شده و تعداد هفت هزار نفر در این طرح ثبت‌نام کردند.

وی، اجرای طرح ضیافت الهی در ماه رمضان و طرح ولایت علوی، اکمال دین را از جمله برنامه‌های فرهنگی در بقاع گیلان برشمرد و بیان کرد: در ماه محرم و صفر طرح بصیرت عاشورایی در ۵۱۰ بقاع گیلان اجرایی می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اینکه تعداد ۶۲ نفر مبلغ برای اجرای طرح بصیرت عاشورایی از قم در استان حضور پیدا کردند، تصریح کرد: تعداد ۳۰۰ نفر از مبلغان محلی در طرح مذکور فعالیت می‌کنند و هدف اصلی این طرح تبیین جایگاه حکومت اسلامی و ولایت فقیه در جامعه است.