فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری قاتل فراری بعد از 19 سال در تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سردار  محمدرضا اسحاقی ضمن تسلیت به ‌مناسبت ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران باوفایش از آمادگی و پیش‌بینی تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا خبر داد و گفت: یکی از پیام های نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) اقامه حق و دفاع از مظلوم در مقابل ظالم است.

این مقام ارشد انتظامی با تایید خبر دستگیری قاتل فراری بعد از 19 سال گفت: این متهم در سال 1378 پس از درگیری منجر به قتل در روستای چوکام بخش خمام شهرستان رشت، محل سکونت خود در استان گیلان را ترک و متواری بود که از آن تاریخ دستگیری وی در دستور کار پلیس قرار داشت.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه ماموران با انجام تحقیقات گسترده، تعقیب سرنخ‌ها و بررسی کلیه شواهد و قرائن سرانجام پس از گذشت 19 سال موفق به شناسایی متهم و مخفیگاه وی در استان تهران شدند، افزود: با اخذ نیابت قضائی ماموران به محل مورد نظر اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند.

سردار اسحاقی با اشاره به اینکه متهم در بررسی فنی پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف کرد گفت: قاتل برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان خاطر نشان کرد: چشمان تیز بین پلیس همیشه بیدار است و با مخلان نظم و امنیت در هر عنوان و مقامی که باشند قاطعانه برخورد خواهد کرد.