معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور در اولین نشست هم‌اندیشی مدیران ستادی و استانی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تنها چیزی که می‌تواند مشکلات را حل کند زیر ساخت فرهنگی است.‌ ما متاسفانه از قابلیت استانها و دیدگاه‌های مدیران استانی استفاده نکردیم .

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سعید نمکی معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور در سخنانی از اهمیت برگزاری نشست سخن گفت و افزود: با توجه به وجود برخی کاستی‌ها در بدنه کارشناسی و مدیریتی استان‌ها، برآنیم تا با عنایت به وقوف روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به قابلیت ها و ظرفیت های استان‌ها از نقطه نظرات و دیدگاه‌های آنان در جهت برنامه‌ریزی بهتر بهره‌مند شویم.

 سعید نمکی ادامه داد: این نشست را با میزبانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در استان گیلان برگزار و از همه روسای محترم سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی دعوت کردیم که حول محورهایی در قالب 5 پنل تخصصی موارد را بررسی و پیگیری نمایند.

وی تصریح کرد: در پایان امروز نتایج این نشست و پنل‌ها را جمع‌بندی و کارگروهی اجرایی را تعیین می‌کنیم تا این کار گروه مسائل را به نتایج برساند.

 نمکی در خصوص اصلی‌ترین محور مباحث نشست مذکور گفت: اصلی‌ترین محور آنست که می‌خواهیم بررسی شود چگونه می‌توانیم در شرایط سخت پیش‌رو با منابع حداقل، حداکثر بهره‌وری را داشته باشیم. این مهم در راستای اقتصاد مقاومتی و تاب‌آوری در مقابل تهدیدهایی است که از بیرون برای مملکت ما فراهم می‌شود تا بتوانیم سرافرازانه این مقاطع تاریخی را پشت سر بگذاریم.

گیلان- جلسه مدیران ستادی برنامه و بودجه کشور

وی با اشاره به  اولویت‌های ویژه دولت تدبیر و امید در بخش فرهنگ و دانشگاه گفت: دولت توجه ویژه‌ای به مقوله فرهنگ و آموزش و دانشگاه دارد. با توجه به اینکه در شرایط سخت  هستیم دانشگاه‌ها می‌توانند به کمک کشور بیایند و این یاریگری می‌تواند در جهت ارائه راهکاره‌های عالمانه و حل معضلات در بودجه دانشگاه‌ها موثر باشد.

معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تنها چیزی که می‌تواند مشکلات را حل کند زیر ساخت فرهنگی است.‌ ما متاسفانه از قابلیت  استانها و دیدگاه‌های مدیران استانی استفاده نکردیم .

دکتر نمکی در پایان سخنانش افزایش بهره‌وری و استفاده از ظرفیت‌های نهفته دو راه حل برای برون رفت از چالش‌های دانست و تأکید کرد: ما مدیران دلسوز و قوی و کارشناسان قوی داریم  که می‌توانند یاریگر ما باشند.