مدیر پزشکی انتقال خون گیلان گفت: 2 پایگاه انتقال خون استان امروز (پنجشنبه) در روز عید سعید غدیر برای خونگیری فعال است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، گیتی ایزدی پور امروز با اعلام این مطلب بیان کرد: پایگاه های انتقال خون در رشت و شهرستان لاهیجان امروز از ساعت هشت تا 13 و 30 دقیقه برای خونگیری فعال هستند.

وی افزایش اهداکنندگان بار اول را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: از افراد دارای شرایط اهدای خون می خواهیم که یاریگر انتقال خون استان در تامین خون های مورد نیاز بیماران باشند.

پایگاه انتقال خون در رشت میدان فرهنگ، خیابان آزادگان جنب پارک اندیشه و اداره کل انتقال خون استان گیلان و شهرستان لاهیجان در خیابان امام خمینی جنب بیمارستان 22 آبان فعال است.

حداقل سن 18 سال تمام و حداکثر 60 سال (اهداکنندگان مستمر تا 65 سال )، حداقل وزن 50 کیلوگرم، فاصله اهداء خون هر هشت هفته یک بار مشروط به آنکه تعداد دفعات آن در طول یک سال، از چهار بار بیشتر نشود، همراه داشتن اصل کارت شناسایی (شناسنامه، گواهینامه، گذرنامه و برای اهداکنندگان بار اول کارت ملی الزامی است) شرایط اهدای خون است.

سالانه به طور میانگین بیش از 200 هزار واحد خون و فرآورده های خونی در استان گیلان تولید می شود که این خون ها برای مصدومان حوادث، جراحی ها، بیماران هموفیلی، فاویسم و افراد مورد نیاز مورد مصرف قرار می گیرد.