سرپرست فرمانداری لاهیجان از افتتاح ۲۳۵ پروژه با اعتبار ۱۵۵میلیارد تومان همزمان با هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، امیر جانبازی، سرپرست فرمانداری لاهیجان امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان گفت: مجموعه مدیریتی شهرستان در هفته دولت سیاست‌های دولت و عملکرد دستگاه خود را شفاف با مردم از طبق رسانه ها در میان بگذارند.

وی افزود: در هفته دولت در شهرستان ۲۳۵ پروژه کوچک، متوسط و بزرگ با اعتبار ۱۵۵میلیارد تومان با بیش از ۲۵۰۰ فرصت شغلی دائم و غیر مستقیم ایجاد شد که از نظر اعتبار ی نسبت به سال گذشته ۹۶درصد و از نظر تعدادپروژه ۴۴درصد و از نظر فرصت شغلی ۳۲درصد افزایش داشتیم.

جانبازی اضافه کرد: با توجه به پیگیری استاندار گیلان مبنی بر ایجاد اشتغال در سطح استان، ۲۱میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان در قالب اشتغال روستایی به شهرستان لاهیجان تخصیص داده شد که تا امروز بیش از ۱۰۰میلیارد تومان متقاضی در حوزه طرح تکاپو، فراگیر و بومگردی داریم که پس از  بررسی در کمیته های فنی شهرستان و استان ۶۰میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، گردشگری، بهداشتی و ... جهت پرداخت به بانک‌های عامل معرفی گردید که به ۳۰۰طرح  اعتباری بالغ بر ۸میلیارد و ۱۳۳ میلیون پرداخت شد.

 سرپرست فرمانداری لاهیجان خطاب به نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان لاهیجان گفت: بیش از ۱۵۵ میلیارد تومان در حوزه های مختلف هزینه شد تا شاهد توسعه و پیشرفت شهرستان باشیم تا شعارها را تبدیل به عمل کنیم و انتظار ما این است که نماینده محترم مردم لاهیجان عملکرد دستگاه‌های اجرایی که در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید میباشد را ببینند.

وی ادامه داد: مدیریت شهرستانی به جد پیگیر پروژه‌هایی مثل پروژه میدان گیل و مجتمع فرهنگی میباشد اما پیشبرد این پروژه‌ها با اعتبار محدود شهرستانی و استانی غیر ممکن است و نماینده محترم با توجه به وظایف ذاتی باید از ظرفیت‌های ملی خود برای جذب منابع استفاده نمایند و اگر رابطه‌‌ای ندارند سعی کنند که تا این ارتباط و تعامل موثر بوجود آید.

مقام عالی دولت در شهرستان گفت: اگر پروژه‌ای احداث میشود صرفا جهت رفع نیاز مردم عزیز است و دستگاه‌ها برای افتتاح پروژه ها باید از مردم دعوت نمایند.

جانبازی در پایان افزود: میزان اعتبار شهرستان از محل تملک و دارایی‌ها سال ۹۷، ۳۰میلیارد و ۵۳۴میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از منابع استانی، ۳درصد نفت و گاز و جزء ۱۸ میباشد که انتظار میرود پس از تصویب دستگاه‌ها جهت اخذ موافقت‌نامه و تخصیص پیگیری نمایند.