مدیرکل کانون استان گیلان از برگزاری مهرواره بومی و محلی از سوم تا هفتم شهریور سال 1397 در مرکز فرهنگی هنری شهرستان فومن خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اسفندیار ضیائی امروز با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران افزود: ‌پاس‌داشت ارزش‌های بومی و محلی، معرفی آداب و رسوم و هم‌چنین آشناسازی نسل جدید با گنجینه‌های فرهنگی گیلان زمین، از اهداف برگزاری این مهراوه به شمارمی‌رود.

مدیر‌کل کانون گیلان هم‌چنین با یادآورشدن این موضوع که هویت، بزرگ‌ترین سرمایه‌ هر ملتی است، گفت: مقابله با نحله‌های دشمنان و مواجهه با تهاجم روز‌افزون فرهنگی، نیازمند معرفی هرچه بیش‌تر داشته‌های ملی و مذهبی به مخاطبان، به ویژه نسل کودک و نوجوان است و این مهرواره نیز با توجه به نیاز‌های امروز جامعه برنامه‌ریزی و به‌ مرحله اجرا‌ گذاشته‌ می‌شود.

این مسئول فرهنگی در ادامه، «بازی‌های محلی»، «غذا‌های محلی» و «صنایع دستی، گردش‌گری و آداب و رسوم» را از محور‌های سه‌گانه این مهرواره خواند و از کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها برای شرکت در فعالیت‌های این مهرواره که از سوم تا هفتم ماه جاری در مرکز فرهنگی هنری فومن، واقع در پارک کودک این شهرستان برگزار‌می‌شود، دعوت‌ کرد.

قدردانی از همکاری فرمانداری و شهرداری شهرستان فومن در برگزاری این مهرواره در هفته دولت، دیگر بخش سخنان مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان بود و وی در پایان از همراهی تمامی دستگاه‌های اجرایی برای معرفی افزون‌تر فرهنگ غنی استان گیلان به مخاطبان استقبال‌کرد.

مهراوه در فومن