شهردار بندرانزلی گفت: چهارمین جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی از ۳۰ مرداد لغایت ۸ شهریور در بندرانزلی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسن پورقربان در آغاز چهارمین جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی بندرانزلی گفت: چهارمین جشنواره گلدهی لاله ‌ های تالابی با هدف احیای تالاب انزلی در محیطی متفاوت از نظر مکانی در حالی برگزار می شود که برای رسیدن به هدف جشنواره نیازمند حمایت همه مردم و کمک مسئولین هستیم تا بار دیگر تالاب انزلی مهد زیبای این منطقه و حتی کشور شود.

وی ادامه داد: این جشنواره با حمایت شورای اسلامی شهر انزلی،فرمانداری و ادارات و سازمان ‌ های فرهنگی از 30مرداد تا 8 شهریورماه برگزار خواهد شد.

شهردار انزلی افزود:  تالاب انزلی سرمایه ارزشمند ملی و حتی جهانی است و باید حفاظت و احیاء شود تا صدای تالاب را دوباره بشنویم.

پور قربان خاطرنشان کرد: شهر انزلی یک شهر ساحلی، توریستی و گردشگری است و با برنامه ‌ ریزی و با کمک تیم جایکاه تا پایان سال، محلی را در زیر پل ولایت انزلی به عنوان محل گردشگری و معرف گیاهان آبزی تالاب و منطقه احداث کنیم تا کمک بیشتری برای شناسایی تالاب انزلی صورت گیرد. همچنین با استفاده از ظرفیتهای استخرهای گم شده در منطقه قاضیان شهر انزلی،سوئیتهای شناوری را توسط بخش خصوصی در حال طراحی هستیم که به حمایت از گردشگران برای استفاده از ظرفیتهای طبیعی و مواهب الهی کمک می کند.

وی ادامه داد: در اختیار داشتن 9کیلومتر از سواحل و وجود جاروپ ساحلی برای حفاظت از محیط دریایی نیز در راستای حفظ و نگهداری رودخانه ها و احیاء تالابها و منابع دریایی است که امیدواریم با کمک مردم و مسئولین بتوانیم در حفظ و احیاء تالاب کوشا باشیم.

شهردار انزلی متذکر شد: هدف اصلی این جشنواره این است که صدای تالاب را به مسئولین کلان کشور برسانیم زیرا تالاب فقط مربوط به گیلان نیست و متعلق به دنیا است.

وی همچنین در این مراسم از بهره ‌ برداری46 پروژه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان در هفته دولت خبر داد.