اصحاب مساجد گیلان تجلیل می شوند سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از برگزاری همایش‌های مختلف و تجلیل از فعالان مساجد استان در هفته جهانی مسجد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حسن وحدتی پور، سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان امروز با اشاره به فرا رسیدن هفته جهانی مسجد با تاکید بر نقش مساجد در تقویت فرهنگ دینی و مقابله به تهاجم فرهنگی، گفت: مسجد کانون ایمان، تقوا و مرکز تبلور عبودیت و نیایش در برابر پروردگار جهان است.

وی با اشاره به نقش محوری مساجد در اتحاد و همدلی بین مردم اظهار کرد: هدف از نام‌گذاری روز جهانی مسجد، ارائه الگوی مناسب برای بزرگداشت روز مسجد، تبیین مطالبات و نیازهای مسجد، مرور وضعیت گذشته و حال مساجد، بررسی نقش مساجد در تعامل بین دین و دولت و نیز معرفی و قدردانی از ائمه جماعات موفق است.

وحدتی پور «مسجد هسته مقاومت و مسجد الاقصی نماد مقاومت» را رویکرد امسال روز جهانی مسجد اعلام و بیان کرد: هفته جهانی مسجد با هدف ارج نهادن به نقش مساجد و صیانت از آن‌ها به عنوان مکان‌های مقدس برگزار می‌شود.

احیاء کارکردهای مسجد با توجه به مسجد طراز اسلامی

وی خواستار تبیین قداست و عظمت مسجد در جامعه شد و گفت: تکریم نیروهای فعال در مساجد، توجه به آبادانی معنوی و فیزیکی مساجد، تلاش جهت بهبود محتوای فرهنگی مسجد و ایجاد هماهنگی بین متولیان دینی از برنامه‌های برگزار شده در هفته جهانی مسجد است.

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از برگزاری همایش‌های مختلف و تجلیل از فعالان مساجد استان در این هفته خبر داد و بیان کرد: طی این هفته از ائمه جماعات، هیئت امنای مسجد و کانون و مسئول کانون و پایگاه‌های بسیج تجلیل خواهد شد.

وی با تاکید بر برگزاری سلسله نشست‌های تبیین جایگاه مسجد در جامعه امروزی با سخنرانی روحانیون و دانشگاهیان تصریح کرد: احیاء کارکردهای مسجد با توجه به مسجد طراز اسلامی، غبارروبی مساجد، برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی از قبیل کتابخوانی و نقاشی با موضوع مسجد، برگزاری نمایشگاه کتاب در حوزه دین و مسجد و حضور و بازدید میدانی از مساجد فعال دارای کانون از دیگر برنامه‌های گرامیداشت هفته جهانی مسجد است.