رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تریبون نظام مقدس جمهوری اسلامی و زبان گویای مردم ایران در مقاطع حساس سیاسی و بزنگاه‌های تاریخی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری؛ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان  امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به  دوازدهم مردادماه، اظهار کرد: سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تدبیر حکیمانۀ معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۹ است؛ نهاد مقدسی که با هدف تعظیم شعائر اسلامی، تبیین اندیشه‌های انقلابی، سازماندهی حرکت‌های مردمی در مواجهه با چالش‌ها و رخدادهای پیش‌رو و همچنین نکوداشت مناسبت‌ها و برگزاری مراسم ملی و انقلابی و ایجاد هماهنگی و حفظ انسجام دستگاه‌ها در پاسداشت مناسبت‌ها و اجتناب از موازی‌کاری تاسیس شد و امروز پس از سپری شدن سی و هشت سال از عمر این نهاد مولود انقلاب، به یکی از مطمئن‌ترین ستون‌ها و تکیه‌گاه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران مبدل گشته است.

وی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نهادی وفادار به آرمان والای انقلاب اسلامی است که با هوشیاری، لحظه‌شناسی، آگاهی‌بخشی و پویایی خود در مسیر مانایی انقلاب اسلامی گام برمی‌دارد و پیوند آن با نظام مقدس جمهوری اسلامی ناگسستنی‌ست.

این مسئول خاطر نشان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مفتخر است که از سال‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در ظل توجهات حضرت احدیت و رهنمون‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و هدایت‌ هوشمندانه آیت‌الله جنتی، افتخار برگزاری باشکوه مراسم و مناسبت‌های انقلاب اسلامی را داشته و ضمن خدمت صادقانه به ملت مسلمان ایران، بسترهای لازم را جهت حضور پرشور و حماسی مردم در صحنه‌های مختلف به ویژه راهپیمایی‌ها و تظاهرات پیش‌بینی نشده فراهم آورده است.

قدران اعتماد و حضور گسترده مردم آگاه و لحظه‌شناس ایران اسلامی در صحنه‌های انقلاب اسلامی هستیم

اشجری باابراز اینکه پروردگار متعال را شاکریم که فرصت خدمتگزاری در نهاد مقدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را به ما عنایت فرمود ادامه داد: قدران اعتماد و حضور گسترده، پرشور و حماسی مردم آگاه و لحظه‌شناس ایران اسلامی در صحنه‌های انقلاب اسلامی هستیم که همواره با لبیک خود به فراخوان‌های این نهاد انقلابی، نقشه‌های شوم دشمنان نظام و دسیسه‌های فتنه‌گران را نقش بر آب کرده‌اند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان افزود: بررسی عملکرد سی و هشت ساله شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ثابت می‌کند که این نهاد مقدس کاملا مستقل از جناح‌بندی‌های متداول فضای سیاسی کشور و تنها زیر لوای ولایت فقیه فعالیت کرده و اهداف عالیه انقلاب اسلامی و وظایف سازمانی خود را وجه مصالحه هیچ حزب، گروه یا تشکلی قرار نداده و نخواهد داد؛ تاکید بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی به نقش اثرگذار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در تاریخ پرفراز و فرود انقلاب اسلامی، گواه این مدعاست.

به گفته وی، حضور مجاهدی نستوه همچون آیت‌الله جنتی در راس مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی موجب حفظ روحیه جهادی و انقلابی در این مجموعه خدوم شده است که توانسته تاکنون رسالت خطیری را که برعهده داشته به‌درستی و با موفقیت به انجام رساند.

اشجری با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همواره کوشیده است تا با تمام توان، نقش خود را در تداوم انقلاب اسلامی به بهترین نحو ایفا نماید تصریح کرد: در سایه منویات مقام معظم رهبری در مسـیر تعالی انقلاب اسلامی گام بردارد و با پاسداشت ایام‌الله و زنده نگه‌داشتن ارزش‌های اسلامی و انقلابی، همفکر، همدل، همزبان و همگام ملت سرافراز و شریف ایران پاسدار انقلاب اسلامی این یادگار مانای حضرت امام خمینی(ره) و خون پاک شهدای والامقام باشد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تریبون نظام مقدس جمهوری اسلامی و زبان گویای مردم ایران است

این مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را تریبون نظام مقدس جمهوری اسلامی و زبان گویای مردم ایران در مقاطع حساس سیاسی و بزنگاه‌های تاریخی دانست و گفت: این نهاد تاکنون توانسته فریاد اعتراض و محکومیت مردم ایران نسبت به سیاست‌های شوم استکبار جهانی و استثمار مردم مظلوم جهان و خیانت برخی سران خودفروخته منطقه را به گوش جهانیان برساند.

وی یادآور شد: در کارنامه سی و هشت ساله شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، توفیقات بزرگی همچون برگزاری تظاهرات تاریخی و سرنوشت‌ساز 23 تیر 1378و یوم‌الله 9 دی 1388 علیه فتنه‌گران و برچیدن غائله فتنه و همچنین برگزاری راهپیمایی‌های بزرگ یوم‌الله 22 بهمن، روز جهانی قدس و... به یمن آگاهی و بصیرت ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی می‌درخشد.

اشجری خاطر نشان کرد: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصت مغتنمی برای ارائه کارنامه پربار و درخشان نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم به ویژه نسل جوان است که این امر تنها با بهره‌مندی از ظرفیت‌های دستگاه‌ها و نهادها و سمن‌ها به زبان هنر و شکلی جذاب محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی با تحمیل و تشدید تحریم‌های ظالمانه؛ تحریف جنایت‌های رژیم طاغوتی پهلوی و سمپاشی رسانه‌ای درصدد سیاه‌نمایی و ناکارآمد جلوه‌دادن انقلاب اسلامی و متعاقب آن ناامید کردن مردم هستند و در فرصت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می‌توان با شفاف‌سازی و تبیین دستاوردهای چهل ساله نظام، نقشه شوم دشمنان را خنثی کرد و روح امید را در کالبد جامعه دمید.

ناتوانی در مهار تورم، گرانی و مشکلات اقتصادی بی‌سابقه و فشار به این مردم قابل دفاع نیست

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، از تشکیل شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان گیلان به ریاست نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت آیت‌الله فلاحتی خبر داد و گفت: تاکنون چندین نشست برگزار کرده است و کارگروه‌های ۱۳ گانه این شورا نیز فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند و ان شاء الله با اهتمام ویژه مدیران و مسئولان از فرصت‌های پیش‌رو برای تبیین جامع، کامل و هنرمندانه دستاوردهای انقلاب بهره‌برداری خواهد شد.

به گفته این مسئول، مردم شریف ایران بهترین مردم جهان هستند که همواره با حضور پرشور و شعور خود در صحنه از انقلاب اسلامی حمایت کرده و به عهد خود با امام امت و شهدای گرانقدر پایبند مانده‌اند؛ ناتوانی در مهار تورم، گرانی و مشکلات اقتصادی بی‌سابقه و فشار به این مردم قابل دفاع نیست؛ مسئولان باید با روحیه جهادی و انقلابی برای خدمت بی‌منت به مردم و بهبود وضعیت معیشت آنان از یکدیگر سبقت بگیرند و با اتخاذ سیاست‌های صحیح اقتصادی از هیچ کوششی برای رفاه و آسایش مردم کوتاهی نکنند.

وی بااشاره به شهادت خبرنگار شهید «محمود صارمی» اظهار کرد: وی اسوه و الگوی خدمت صادقانه تا پای شهادت و از جان گذشتگی است که با ایثار خون پاک خود «روز خبرنگار» را در تقویم پرافتخار ایران اسلامی ثبت کرد تا فرصتی برای تقدیر از این قشر پرتلاش، خستگی‌ناپذیر و زحمت‌کش باشد.

اشجری ابراز خرسندی کرد و گفت: بسیار خوشوقتیم که در کنار مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، خبرنگارانی متعهد، همراه و یاریگر حضور دارند که می‌کوشند تا با تلاش‌های خالصانه و بی‌دریغ، دین خود را به انقلاب اسلامی ادا ‌کنند.

این مسئول با تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار افزود: این روز را به همه خدمتگزاران وادی رسانه و خبر به ویژه خبرنگاران حوزه انقلاب اسلامی تبریک و تهنیت عرض  نموده و امیدوارم که خبرنگاران ضمن پاسداری از قداست قلم، پیگیری مطالبات بحق مردم، بیان‌ واقعیت‌های جامعه و انتقال‌ نقدهای دلسوزانه، در راستای تبیین دستاوردهای چهل‌ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بکوشند.