شهردار رشت اظهار کرد: نمایش خیابانی دائمی باید به برندی بزرگ برای شهر رشت و جذب و جلب گردشگر باشد و گردشگران با حضور خود در شهر اقتصاد رشت را پویا تر کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، شهردار رشت امروز شنبه در دیدار با رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهردار و مجموعه یی از هنرمندان نمایش شهر رشت، اجرای پروژه ی نمایش دائمی پیاده راه هسته ی مرکزی شهر را یکی از ۲۰ پروژه ی بزرگ و محوری شهر رشت عنوان کرد و گفت: شهرداری رشت در اجرای این طرح جدی و مصمم است و از هنرمندان شهرباران حمایت می کند.

مسعود نصرتی گفت: برای اجرای این پروژه باید زیرساخت های لازم فراهم باشد و از نظر ما بهره گیری از ظرفیت هنرمندان برای ارائه ی یک کار خوب هنری مردم پسند می تواند جاذبه یی موثر و مفید برای جلب گردشگران بیشتر به شهر باشد.

وی تاکید کرد: سنگ بنای این کار از همان روزی که پروژه ی شب های روشن در رشت کلید خورد؛ گذاشته شد تا گردشگرانی که به رشت می آیند هفت هشت ساعت از برنامه های مختلف هنری همچون نمایش، موسیقی، غذاهای محلی و خرید بهره ببرند.

دیدار شهردار رشت با هنرمندان

شهردار رشت خاطر نشان کرد: ما می خواهیم کاری کنیم تا افرادی که از فرهنگ های مختلف و از نقاط دور و نزدیک به رشت می آیند با این موضوع درگیر شوند و از این برنامه با خاطره یی خود در بازگشت از سفرشان یاد کنند.

هنرمندان نمایش نباید در سیستم بروکراسی اداری درگیر مطالبات خود باشند

نصرتی گفت: هنرمندان نمایش که در این برنامه کارهای هنری اجرا می کنند نباید در سیستم بروکراسی اداری درگیر مطالبات خود باشند و مثلاً من شهردار آنها را پشت در نگه دارم یا کارمندان شهری کارهای آنها را پشت گوش بیندازند. هنرمندان باید قدر ببینند و بر صدر بنشینند.

وی اظهار کرد: نمایش خیابانی دائمی باید به برندی بزرگ برای شهر رشت و جذب و جلب گردشگر باشد و گردشگران با حضور خود در شهر اقتصاد رشت را پویا تر کنند.

نصرتی در پایان صحبتهای خود خطاب به هنرمندان گفت: شما هم باید در اجراهای خود خلافیت و نوآوری را برای جذب و جلب گردشگران مورد توجه قرار دهید و تنها به فکر اجرای یک نمایش نباشید.