نماینده ولی فقیه در استان گیلان امروز در آیین اختتامیه جشنواره چادرهای آسمانی در گیلان، جهان امروز را جهان مبارزه قدرت‌های نرم عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی توانسته تمام معادلات استکبار جهانی و ظلم را به نفع خود تغییر دهد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان،  آیت الله رسول فلاحتی امروز در آیین اختتامیه جشنواره چادرهای آسمانی در گیلان با تاکید بر لزوم ترویج و نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بیان کرد: موضوع عفاف و حجاب در وضعیت کنونی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که باید بررسی چالش‌های آن در راس امور قرار گیرد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دنیای امروز دریافته که معنویت تنها راه رسیدن به خوشبختی و سعادت است افزود: بشر امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند معنویت طلبی و معنویت خواهی است و این نیاز مطابق با نظام خلقت انسان و نشان دهنده میل باطنی او به معنویت و سعادت است.

جهان امروز جهان مبارزه قدرت‌های نرم

نماینده ولی فقیه در استان گیلان جهان امروز را جهان مبارزه قدرت‌های نرم قلمداد کرد و با تأکید بر پایان یافتن دوره جنگ‌های سخت و پرهزینه تصریح کرد: انقلاب اسلامی توانسته تمام معادلات استکبار جهانی و ظلم را به نفع خود تغییر دهد و آزادی‌خواهان و تشنگان سعادت در جای جای دنیا به دنبال آشنایی با معارف عمیق دین مقدس اسلام هستند.

اهداف استکبار جهانی در اشاعه و ترویج عرفان‌های کاذب و فرقه‌های نوظهور

آیت الله فلاحتی با تشریح اهداف استکبار جهانی در اشاعه و ترویج عرفان‌های کاذب و فرقه‌های نوظهور،  افزود: دشمنی استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا با جمهوری اسلامی ایران به این دلیل است که مبانی اسلام با ظلم‌پذیری و اشاعه فساد و فحشا مخالف است لذا چون سیاست‌های اسلام و کشورمان را با منافع مادی خود در تضاد می‌بینند با آن دشمنی کرده و بر همین اساس تمام تلاش خود را صرف به انحراف کشیدن مردم به ویژه جوانان می‌کنند.

وی شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش شیعیان نیجریه را مصداق دستیابی یک فرد به سعادت ابدی دانست و گفت: بر اساس تعالیم والای اسلام و انقلاب اسلامی به رهبری حضرت آیت الله خمینی (ره) و منطبق بودن فطرت بشر با دستورات اسلام ابراهیم زکزاکی اسلام آورد و ضمن فراگیری معارف و تعالیم اسلام موجب شد تا میلیون‌ها نفر از جوانان خداجو و سعادت طلب نیجریه و سایر کشورها به دین اسلام مشرف شوند.

در این جشنواره دو نفر از بانوان تازه مسلمان شده از کشورهای ونزوئلا و تونس طی سخنانی به نحوه آشنایی با اسلام و نقش عفاف و حجاب در تجلی روحیه معنوی و دستیابی به جایگاه والای زن در جامعه پرداختند.

گفتنی است؛ در آیین اختتامیه جشنواره استانی چادرهای آسمانی که در 4 بخش عکس، پوستر، تصویرسازی و نقاشی برگزار شد تعداد 12 اثر از مجموع 503 اثر به دبیر خانه جشنواره توسط هیئت داوران به عنوان آثار برتر معرفی و به صاحبان آثار لوح تقدیر، تندیس جشنواره و هدایای ویژه اهداء شد.