رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ورزش با سلامت جسم و نیروی بدنی به انسان فرصت تفکر بیشتر می دهدف گفت: ورزش سیره مردان خدا است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین صفوی، در مراسم اختتامیه نخستین المپیاد ورزشی دانش آموزی پسران سما شمال کشور که در سالن ورزشی دانشگاه آزاداسلامی واحد رشت برگزار شد، با اشاره به فرازهایی از دعای پرفیض کمیل اظهار کرد: در قسمتی از این دعا، حضرت امیر المومنین(ع) از خداوند نیرو و سلامت جسم طلب می کند زیرا سلامت جسم و نیروی بدنی به انسان فرصت تفکر می دهد.

وی با بیان اینکه ورزش یک ریاضت بزرگ است افزود: ورزش نوعی تقواست زیرا انسان خود را در محدودیتی برای رسیدن به رشد و تکامل قرار می دهد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به اهمیت ورزش و جایگاه آن در جامعه به ویژه توجه جوانان به آن،  ادامه داد: ورزش بین انبیا و اولیا الهی نیز مرسوم بوده است چنانکه حضرت داوود(ع) به تیراندازی و حضرت موسی(ع) به زور بازو مشهور بودند.

وی با اشاره به نیروی جوانی و قدرت بدنی در پیامبر اسلام خاطر نشان کرد: در کتاب سنن النبی علامه طباطبائی در مورد نفس و توان و قدرت بدنی پیامبر اسلام مطالب ارزنده ای نقل شده است.

این مسئول ترویج فرهنگ ورزش را موجب سلامت جامعه، ایجاد شور و نشاط و امید به زندگی و همچنین جزو بهداشت دینی ذکر کرد.

به گفته وی مقام معظم رهبری نیز در زمینه هدایت جوانان به ورزش در کنار تحصیل و تهذیب نفس توصیه اکید دارند.

المپیاد وذرشی سما

معاون دانشگاه ورئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد رشت  نیز در این مراسم، با تشکر فراوان از حضور دکتر منظری توکلی در گیلان ، وی را پدر سمائیان خواند و اظهار کرد: سما گیلان همه توان خود را برای برگزاری هرچه باشکوه تر این المپیاد به کار گرفته است.

امیدواریم شاهد رشد و شکوفایی دانش آموزان سما در عرصه های مختلف اجتماعی باشیم

محمد نیک پسند با بیان اینکه سازمان سما گیلان همه تلاش خود را در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و اهداف سازمان مرکزی سما در این استان به کار بست، افزود: امیدواریم که همیشه شاهد رشد و شکوفایی دانش آموزان سما در عرصه های مختلف اجتماعی باشیم و فرزندان شایسته ای برای آینده کشور تربیت کنیم.

مدیر تربیت بدنی سازمان سما نیز در این مراسم با تقدیر از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان المپیاد ورزشی مذکور اظهار کرد: این المپیاد نخستین المپیاد ورزشی دانش آموزی پسران سما پس از سه سال وقفه است که به خوبی و با موفقیت برگزار شده و به خاتمه رسیده است.

زهرا فتح اللهی با تشکر ویزه از کمیته داوران پیرامون اعلام نتایج مسابقه های المپیاد ورزشی مذکور ابراز کرد: کمیته داوران رشت بدون جانبداری و با رعایت اخلاق مداری مسابقه ها را داوری و نتایج را اعلام کردند.

وی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک، برترین های المپیاد مذکور در رشته های ورزشی مورد علاقه خود عضو تیم ملی کشورمان شوند.

گفتنی است؛ نخستین المپیاد ورزشی دانش آموزی  متوسطه دوره دوم سما منطقه شمال کشور با حضور 6 تیم اردبیل، آذربایجان غربی، تهران، خراسان رضوی، کردستان  و گیلان   در رشته فوتسال و سه تیم آذربایجان غربی، تهران و خراسان رضوی  در رشته تنیس روی میز  به مدت سه روز برگزار شد.

در این دروه از مسابقات،  در رشته فوتسال در بازی فینال  گیلان با نتیجه 6 بر 1 مازندران را شکست و قهرمان شد.

ودر بازی رده بندی خراسان رضوی با غلبه بر اردبیل جایگاه سوم را بدست آورد.

در رشته تنیس روی میز در بخش تیمی اذربایجان غربی قهرمان شد ، تهران و خراسان رضوی به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در بخش انفرادی تنیس روی میز هم جمال باقرزاده از آذربایجان غربی مقام اول را کسب کرد و پرهام مکوند از تهران و مولانا وحید افشار از آذربایجان غربی به ترتیب مقام های اول و دوم را بدست آوردند .

همچنین کاپ اخلاق این مسابقات  به تهران رسید و مهرشاد عجم از استان اردبیل با 8 گل زده آقای گل این دوره از مسابقات شد.