مدیر کل بهزیستی گیلان ازبرگزاری دوره آموزشی کشوری مداخلات مددکاری اجتماعی در مراقبت از خانواده در طلاق با میزبانی بهزیستی گیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، محمد رضا پارسی در آئین افتتاحیه دوره آموزشی کشوری مداخلات مددکاری اجتماعی در مراقبت از خانواده در طلاق اظهار کرد: آمار طلاق در جامعه رو به تزاید است و در ایران میانگین ۴/۴ درصد ازدواج به طلاق منجر می شود.

مدیر کل بهزیستی گیلان افزود: علل و عوامل طلاق در کشور ها یکسان نیست و اولویت طلاق در کشور ها درحال تغییر است و بایستی بر روی خیلی بستر ها کار کنیم.

وی با بیان اینکه در سه سال اول زندگی آمار طلاق بیشتر خودش را نشان می دهد افزود: برای کسانی که متقاضی طلاق هستند مداخلاتی را پیش بینی کردیم.

مدیر کل بهزیستی هدف از برگزاری دوره آموزشی مداخلات مددکاری اجتماعی در مراقبت از خانواده در طلاق را ارتقاء سطح دانش و به روز نمودن اطلاعات مددکاران در زمینه کاهش طلاق عنوان نمود و خاطر نشان کرد: مداخلات نبایستی محدود به بخش دولتی باشد بلکه بایستی از مراکز مشاوره و کلینیک های مددکاری استفاده می کنیم.

وی تصریح کرد: هر چقدر تفاهم نامه دستگاه ها در سطح کشوری و استانی در این زمینه بیشتر باشد شاهد اثر بخشی فعالیت ها خواهیم بود.

به گزارش موج، ۳۵نفر از مددکاران ۱۳ استان کشور در دوره آموزشی مداخلات مددکاری اجتماعی در مراقبت از خانواده در طلاق با هدف ارتقای سطح دانش و به‌روز کردن اطلاعات مددکاران در زمینه کاهش طلاق با میزبانی بهزیستی گیلان در این دوره آموزشی شرکت دارند.