موج

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان اظهار کرد:

300 نفر از بانوان به‎ویژه بانوان خانه‎دار با بخش خواهران مرکز حفظ مجازی قرآن کریم ارتباط دارند .

به گزارش خبرگزاری موج گلستان ، حجت‎الاسلام روح‎الله سلیمانی‎فرد اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان با همکاری دستگاه‎های فرهنگی و قرآنی استان در تلاش است در راستای گسترش فعالیت‎های قرآنی گام‎های موثری بردارد که در همین مسیر مرکز حفظ مجازی قرآن کریم در گرگان راه‎اندازی شده است.

وی ادامه داد: مرکز مجازی حفظ قرآن کریم در گرگان با استقبال خوبی روبه‎رو شده و بیش 300 نفر از بانوان به‎ویژه بانوان خانه‎دار با بخش خواهران مرکز حفظ مجازی قرآن کریم ارتباط دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان؛ از راه‎اندازی دومین مرکز حفظ مجازی قرآن کریم در حرم حضرت یحیی‎بن‎الزید(ع) خبر داد : به دلیل استقبال و سبقه خوب فعالیت‎های قرآنی به ویژه حفظ که از دیرباز در استان وجود داشته دومین مرکز حفظ مجازی قرآن کریم در گنبدکاووس راه‎اندازی خواهد شد.

سلیمانی‎فرد متذکر شد: مراکز مجازی حفظ قرآن کریم برکات خوبی دارد و کسانی که نمی‎توانند به صورت حضوری در مراکز حفظ قرآن کریم حضور یابند از مراکز مجازی حفظ قرآن بهره‎مند خواهند شد و با استفاده از اساتید به حفظ قرآن کریم می‎پردازند و محفوظات خود را مرور می‎کنند.

وی تصریح کرد: براساس تفاهم‎نامه‎ای که اداره‎کل اوقاف و امور خیریه گلستان با بنیاد برکت کشور داشت بنا شد هیئت‎های امنا و خدام مساجد و امامزادگان استان تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار بگیرند که این فرایند در حال انجام است، البته در اقدامی جدید بیش از 200 مربی قرآن کریم که از حافظان و اساتید استان هستند به‎عنوان شبکه خدام افتخاری مراکز فرهنگی و امامزادگان تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرا خواهند گرفت که این طرح برای نخستین بار در کشور انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان اضافه کرد: از ابتدای سال بیش از 13 هزار نفر قرآن‎آموز را در رشته‎های مختلف حفظ قرآن کریم اعم از حفظ موضوعی، سُوَر منتخب، حفظ حضوری و مجازی و حفظ کل قرآن کریم تحت پوشش قرار دادیم و بیش از 200 مربی وظیفه آموزش و بازآموزی آنها را برعهده دارند.

سلیمانی‎فرد با بیان اینکه از ابتدای سال‎جاری تاکنون بیش از 90 وقف جدید در سامانه اوقاف و امور خیریه توسط خیرین به ثبت رسیده است، ابراز کرد: جای امیدواری است که 10 موقوفه قرآنی که توسط خیرین گلستان در سامانه به ثبت رسیده بیش از 10 درصد موقوفات جدید سال جاری را شامل می‎شود که این مهم نشانه استقبال و جهت‎دهی خیرین و واقفان از موقوفات قرآنی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها