مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان اعلام کرد :با توجه به مشکلات اعتباری طرح‌های تامین آب، می‌بایست با همکاری و کمک مسئولان استان سهم اعتبارات عمرانی در حوزه تامین آب شرب در لوایح قانونی بودجه سالیانه افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری موج گلستان ، مشارکت 3 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در طرح‌های آبرسانی استان گلستان انجام شده است .

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: در سال‌های اخیر، تامین منابع بخشی از طرح‌های مهم عمرانی از جمله آبرسانی در استان، از محل سایر منابع و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شده است.

علی نظری افزود: با شروع روند کاهشی اعتبارات عمرانی از سال 93 تا کنون، استفاده از سایر منابع اعتباری و سرمایه‌گذاری در حوزه تامین آب شرب در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای گلستان قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: در این راستا بالغ بر 3 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در قالب سه پروژه اجرای خطوط انتقال آب از سد نرماب به شهرهای گنبد و مینودشت، اجرای تصفیه‌خانه سدنرماب برای تامین آب شرب شهرها و روستاهای شرق استان و اجرای تصفیه‌خانه آب شرب گرگان در حال اجرا و یا طی کردن مراحل عقد قرارداد است.

نظری ادامه داد: تامین اعتبار این طرح‌ها از محل ماده 56 و BOT (خرید تضمینی) است که با به نتیجه رسیدن این طرح‌ها بیش از 30 درصد جمعیت استان از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان تصریح کرد: با توجه به مشکلات اعتباری طرح‌های تامین آب، می‌بایست با همکاری و کمک مسئولان استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، سهم اعتبارات عمرانی در حوزه تامین آب شرب در لوایح قانونی بودجه سالیانه افزایش یابد.