موج

رمزگشایی موج از استعفای سریالی روسای ادارات میراث فرهنگی هرمزگان؛

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان دلایل استعفای سریالی مدیران ادارات شهرستان ها و چرایی برخی کارشکنی ها را تشریح کرد.

رضا برومند مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان، در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج هرمزگان، به تشریح علل استعفای برخی از مدیران این سازمان در شهرستان های مختلف استان پرداخت. 

*شناسایی نیروهای متناسب 

برومند در خصوص استعفا  مدیران میراث فرهنگی شهرستان رودان و پارسیان، اذعان داشت: از بدو ورودم به اداره کل میراث فرهنگی استان با خلاء مدیریت در سطح شهرستان ها رو به رو بودم، که در این راستا 12 نفر از نیروهای علاقمند، توانمند و دلسوز نسبت به میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان، شناسایی شدند و تمام امور مربوط به استعلام و اخذ مجوزهای لازم، از سازمان مرکزی انجام شد. 

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان با بیان این‌که استاندار هرمزگان همواره بر استفاده از نیروهای خلاق و توانمند در بدنه اداره کل میراث فرهنگی تاکید داشته است، ادامه داد: این 12 نفر برای شکل گیری و تقویت ادارات شهرستان هایی همچون؛ بشاگرد، سیریک، میناب، رودان، قشم، هرمز، ابوموسی، حاجی آباد، پارسیان، بندرخمیر و همچنین اداره کل میراث فرهنگی هرمزگان در نظر گرفته شدند.

*مشکل پرداخت حقوق و مزایا 

وی بیان داشت: متاسفانه در همان آغاز ماموریت، از جانب سازمان مدیریت و برنامه ریزی با پرداخت حقوق و مزایای تعدادی از این افراد، مخالفت شد و تنها پنج نفر از این 12 نفر توانستند کار خود را آغاز کنند.

* آغاز مکاتبات بی فرجام 

برومند عنوان کرد: علی‌رغم تلاش هایی که صورت گرفت و مکاتبات متعددی که که با استاندار محترم انجام شد، متاسفانه هنوز مشکل از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی حل نشده است و پرداخت حقوق این افراد از ماهی به ماه بعد موکل شده و هر ماه وعده حل مشکل را در ماه آینده می‌دهند.

*سرنوشت مدیران رودان و پارسیان 

رضا برومند تشریح کرد: در نتیجه همه این مشکلات، مجبور شدیم پایان ماموریت روسای اداره میراث فرهنگی شهرستان های رودان و پارسیان را اعلام کنیم تا مشکلی در وضعیت استخدامی آن ها به وجود نیاید.

وی گفت: عدم پرداخت حقوق و مزایای این پنج نفر باعث شد که دو نفر از آنان در خرداد و تیر ماه سال جاری به دستگاه اصلی خود باز گردند و خدمت‌شان را درآن جا دنبال کنند.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان داشت: تنها فرد باقی مانده، معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی استان است که از آموزش و پرورش مامور شده و در حال حاضر تا پایان ماه جاری مهلت دارد و اگر مشکل پرداخت حقوق حل نشود، چاره ای جز اعلام پایان خدمت وی نخواهیم داشت. 

وی تشریح کرد: از پنج نفری که مامور شدند به اداره کل میراث فرهنگی استان، یک نفرشان از کمیته امداد، یک نفر از دانشگاه هرمزگان، یک نفر از اداره کل ثبت اسناد و دو نفر از آموزش و پرورش هستند.

*دوست ندارند میراث فرهنگی هرمزگان سامان یابد 

رضا برومند تصریح کرد: احساس من این است که عده ای دوست ندارند اداره کل میراث فرهنگی وضعیت مطلوبی پیدا کند؛ زمانی که بنده این اداره کل را تحویل گرفتم، وضعیت بسیار بحرانی بود؛ 12 میلیارد تومان محکومیت قطعی، 700 میلیون تومان کسری اعتبارات، 400 میلیون تومان بدهی به افراد و همچنین با تعطیلی بسیاری از ادارات مواجه بودم، از این رو چاره ای جز استفاده از ظرفیت های خارج از اداره کل نبود. 

*شکل دهی به ادارات شهرستان ها 

وی گفت: طی این مدت، ادارات میراث فرهنگی شهرستان های میناب، رودان، بندرخمیر و پارسیان شکل گرفتند، که فعالیت های بسیاری نیز در این راستا داشتند؛ در ادامه به دنبال این بودیم که ادارات میراث فرهنگی شهرستان های سیریک، بشاگرد، حاجی آباد و ابوموسی را سر و سامان دهیم تا به وضعیت مطلوبی برسند که متاسفانه با این روند، مجبوریم وضعیت فعلی را حفظ کنیم. 

*رد پای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هرمزگان 

مدیرکل اداره میراث فرهنگی هرمزگان علت اصلی استعفا و پایان ماموریت مدیران اداره میراث فرهنگی شهرستان های پارسیان و رودان را عدم پرداخت حقوق و مزایای از طرف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بیان کرد و ادامه داد: علی‌رغم تاکیدات استاندار هرمزگان و پیگیری های لازم، این مسئله حل نشده است.

*مذاکرات نمایندگان مجلس

برومند تصریح کرد: حتی نمایندگان مجلس نیز با رئیس سازمان برنامه و بودجه گفتگو کرده اند که علی‌رغم قول هایی که داده شده، عملا اقدامی صورت نگرفته است؛ ما مجبور شدیم برای اینکه دو نفر از روسای این اداره با مشکل حقوقی مواجه نشوند، پایان ماموریت آن ها را اعلام کنیم، البته در صورت رفع مشکلات پیش آمده، مجددا به کار دعوت خواهند شد. 

وی خاطر نشان کرد: زمانی که مسئولیت این سازمان را بر عهده گرفتم، اداره کل میراث فرهنگی هرمزگان در رتبه سی و یکم قرار داشت که توانستم در چهار ماه آخر سال 97 این عدد را به رتبه بیست و پنجم ارتقاء دهیم؛ تمام تلاشمان را به کار می گیریم تا در پایان سال 98 به رتبه های بهتر و صدر جدول دست یابیم.

رضا برومند در پایان تاکید کرد: چناچه افکار عمومی و رسانه ها در خصوص استعفا و پایان ماموریت مدیران  اداره میراث فرهنگی، این پنج نیروی توانمند و خلاق، قانع نشوند، مجبور هستم تمام مکاتبات و اقدامات صورت گرفته در این خصوص را در اختیار رسانه ها قرار دهم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها