مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد؛

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: اخیرا ۲ منطقه بهاباد و شیرکوه تفت به پناهگاه حیات وحش ارتقاء یافته و تعداد مناطق شکار ممنوع استان به ۱۰ منطقه افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، نیره پورملائی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: ما علاوه بر نسل فعلی باید برای نسل آینده نیز امانت داران خوبی باشیم که در راستای این اصل طی یکسال گذشته و با تلاش و پشتکاری که توسط پرسنل این سازمان انجام شد، موفقیت‌های زیادی در سطح استان و کشور برای محیط زیست استان یزد حاصل شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۱۰ منطقه تحت حفاظت سازمان محیط زیست استان یزد وجود دارد که هر ۴ سطح حفاظتی را در برمی گیرد و یزد اولین استانی استکه از توان بخش خصوصی در قرق اختصاصی استفاده کرده و با این قرق‌ها ۱۷ درصد خاک استان یزد توسط بخش خصوصی ومحیط زیست مورد حفاظت قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: در استان یزد  ۱۰ هزار گونه جانوری شناسایی شده و ۸ منطقه شکار ممنوع در استان  یزد وجود دارد که اخیرا ۲ منطقه کمکی بهاباد و شیرکوه تفت نیز به پناهگاه حیات وحش ارتقاء یافته و تعداد این مناطق به ۱۰ منطقه افزایش یافته است.

پورملائی ادامه داد: برای اولین بار از صندوق ملی محیط زیست ۷۷۴۰ میلیون ریال برای تقویت گونه‌های حیات وحش دریافت شده و همچنین ۴ دستگاه خودرو و ۱۱ دستگاه موتورسیکلت خریداری و بهسازی چندین پاسگاه محیط زیست، ساخت ایستگاه اطفاء حریق و دیده‌بانی در جنگل باغ شادی و برق دار شدن پاسگاه محیط بانی شیرکوه بعد از ۴۰ سال انجام شده است.

وی مرمت و بازسازی منابع آب را از اقدامات یکسال اخیر حفاظت محیط زیست استان یزد اعلام کرد و یادآور شد: با اقداماتی که در یکسال اخیر انجام شده هیچ گونه آتش سوزی در عرصه های طبیعی استان شاهد نبودیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: با تلاش‌های انجام شده رتبه این اداره کل از ۲۳ به رتبه دوم در کشور ارتقاء یافته و ۸ طرح مطالعاتی پژوهشی نیز در زمینه وضعیت زیست محیطی در حال انجام است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها