ارتفاع بارش‌ها از ابتدای سال آبی ۹۷ -۹۸ تا ۷ اردیبهشت ماه به ۳۱۸.۳ میلی متر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین خلیلی شایان کارشناس آب‌ های سطحی دفتر مطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب گفت: امسال دومین سال پر بارش کشور در ۵۱ سال گذشته بوده است و ارتفاع بارش‌ها از ابتدای سال آبی ۹۷ -۹۸ تا ۷ اردیبهشت ماه به ۳۱۸.۳ میلی متر رسیده است این در حالی است که متوسط بارش کشور در مدت مشابه در سال گذشته معادل ۱۲۸.۶ میلی متر و متوسط بلندمدت آن معادل ۲۱۴.۲ میلی متر است.

وی با بیان اینکه بیشترین تأثیر این بارش‌ها در یک هفته گذشته در حوضه آبریز تالش مرداب انزلی و معادل ۵۳ میلیمتر بوده است، گفت: میزان بارندگی در حوضه آبریز تالش مرداب انزلی از ۸۹۷ میلیمتر در تاریخ ۳۰ فروردین به ۹۵۰ میلیمتر در تاریخ ۷ اردیبهشت رسیده که این جبهه بارشی سبب افزایش ۶ میلی متری بارش‌های کشور در یک هفته گذشته شده است. استان ایلام با ۱۳۱ درصد بیشترین میزان افزایش بارندگی را نسبت به درازمدت دارد.

کارشناس آب‌های سطحی دفتر مطالعات پایه شرکت مدیریت منابع آب اظهار داشت از مجموعه ۱۰۴ ایستگاه مبنای باران سنجی تحت عملکرد وزارت نیرو، بیشترین میزان بارش ثبت شده تا تاریخ ۷ اردیبهشت از ابتدای سال آبی جاری مربوط به ایستگاه چلگرد استان چهارمحال بختیاری معادل ۲۱۰۶ میلیمتر و کمترین آن مربوط به ایستگاه امور آب سیستان و معادل ۵۱.۲ میلیمتر است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها