موج

مدیر کل جهاد کشاورزی مازندران:

مدیر کل جهاد کشاورزی مازندران گفت: با برداشت رسمی پرتقال تامسون از هفته اول آذر ، قیمت ها به تعادل نسبی رسید و کشاورزان دغدغه ای برای فروش محصول خود نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، عزیز الله شهیدی فر با بیان اینکه باغداران مازندرانی در روزهای گذشته دغدغه زیادی در نگهداری و مدیریت مرکبات و عرضه و فروش آن داشتند اظهار داشت: دولت برای ذخیره میوه شب عید تا سقف 40 هزار تن تحت عنوان پرتقال تامسون برای بهمن مصوب کرده و آن را اسفند به بازار عرضه می کند.باغداران مازندرانی دغدغه فروش مرکبات نداشته باشند

وی ادامه داد : خوشبختانه بیش از سه چهارم میوه شب عید بازار از مازندران تامین می شود و این یعنی خرید صد در صدی تامسون از استان که خبر خوبی برای کشاورزان است.

شهیدی فر به پیگیری های مجمع نمایندگان استان و استاندار برای خرید تضمینی مرکبات از باغداران مازندرانی اشاره و خاطر نشان کرد: برنامه ریزی اولیه برای تامین 30 هزار تن تامسون با قیمت 4 هزار و 500 تومان مصوب شده است.

وی با اشاره به اینکه دلالان و تجار ، مرکبات باغداران را سر باغ با قیمت هزار و 100 تومان خریداری می کردند افزود: با برداشت رسمی مرکبات از هفته اول آذر قیمت این محصول متعادل می شود و کشاورزان دغدغه ای برای فروش محصول خود نخواهند داشت.

مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران به برنامه ریزی این اداره کل برای کنترل قیمتها در خرید مرکبات باغداران مازندرانی  اشاره کرد و گفت :  اکنون سایر مرکبات مثل کیوی با قیمت هزار و 800 تا 2 هزار تومان و نارنگی با قیمت هزار و 600 تومان از باغداران خریداری می شود.

شهیدی فر به کنترل مگس میوه مدیترانه ای در مازندران اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این آفت نتوانست به تامسون مازندران خسارت جدی وارد کند و 99 درصد تامسون ها سالم است.

وی افزود: باغداران با مدیریت بهداشت باغ ها و جمع آوری میوه های افت خورده زیر درخت و دفن آن ، از تکثیر و گسترش این آفت در سال های آینده جلوگیری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها