موج

رییس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

رییس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: برنج رتون و کشت دوباره برنج تاکنون در هزار هکتار از شالیزار‌های مازندران برداشت شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، علی قربان نژاد با اشاره به اختصاص ۱۰۵ هزار هکتار از شالیزار‌های استان مازندران به پرورش رتون و کشت دوباره برنج اظهار داشت :برداشت برنج تاکنون در ۷۰۰ هکتار از مزارع پرورش رتون و ۳۰۰ هکتار از شالیزار‌های کشت مجدد انجام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه با مساعد شدن هوای استان برداشت پاییزه برنج دوباره از سر گرفته می‌شود افزود: پیش بینی می‌شود ۲۰۰ هزار تن شلتوک برداشت و معادل ۱۳۰ هزار تن برنج سفید از این اراضی استحصال شود.

قربان نژاد با بیان اینکه برداشت برنج رتون و کشت مجدد تا نیمه دوم آبان در مازندران ادامه دارد، گفت: ارقام محلی بی نام و طارم در این دو روش کشت می‌شود.

رییس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران افزود:شهرستان‌های بابل، آمل، محمودآباد، بابلسر، فریدونکنار، ساری و جویبار امسال بیشتر میزان پرورش برنج رتون و کشت دوباره برنج را به خود اختصاص داده اند.

قربان نژاد با بیان اینکه ۲۱۴ هزار و ۳۲۶ هکتار از شالیزار‌های استان امسال در کشت اول به کشت ارقام مختلف برنج اختصاص یافت، گفت: برنج کاران استان تا کنون یک میلیون و ۱۸۰ هزار تن شلتوک از اراضی کشاورزی استان برداشت کردند.

وی بیان داشت: پیش بینی می‌شود امسال با احتساب کشت پاییزه برنج یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن شلتوک معادل ۹۰۰ هزار تن برنج سفید در مازندران تولید شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها