رئیس سازمان دامپزشکی گفت: در هجدهمین نمایشگاه دام و طیور و صنایع وابسته حضور شرکت های دانش بنیان همراه با تامین محصولاتی بود که پیش از این از طریق واردات تامین می شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در حاشیه افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه دام و طیور و صنایع وابسته با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه های این چنینی به افزایش توانمندی صنعت دام و طیور کشور کمک می کند، به طوری که در این دوره از نمایشگاه شاهد حضور گسترده شرکت های دانش بنیان بودیم که زمینه تولید محصولاتی را فراهم کردند که پیش از این واردات می شد.

علیرضا رفیعی پور با بیان اینکه در زنجیره تولید در سال های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته ایم، افزود: در این دوره نمایشگاه شاهد هستیم که دامداری های روستایی تبدیل به تولیدکننده های نیمه صنعتی شده اند.

او با بیان اینکه درباره واردات دام و طیور تنها بحث مجوزهای بهداشت و سلامت از سوی این سازمان انجام می شود، تصریح کرد: مسائلی که مربوط به ارز واردات هست به حوزه کاری ما ارتباطی ندارد و به طور کلی در بخش بازرگانی که وزارت صنعت، معدن و تجارت یا بخش بازرگانی وزارت جهادکشاورزی مسئولیت دارند ورود نمی کنیم، اما به طور کلی در سال های گذشته سیاست ما اینگونه بوده که به کالاهایی مجوز واردات بدهیم که در داخل تولید نمی شود یا عرضه آن کمتر از تقاضای بازار است.

او با تاکید بر اینکه سیاست ما در زمینه مجوز واردات تامین نیاز داخلی است، تصریح کرد: اگر کالا به اندازه نیاز داخلی وجود داشته باشد یا اجازه واردات داده نمی شود یا با اعمال تعرفه مناسب از تولید داخلی حمایت خواهد شد و این موضوع مشمول تمام محصولات دام و طیور است.

رفیعی پور در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری موج درباره اینکه آیا اینکه گفته می شود میزان تلفات جوجه در مرغداری ها افزایش داشته و همین عامل گرانی جدید گوشت مرغ است، درسته است، گفت: به هیچ وجه امسال نسبت به سال گذشته در تلفات جوجه تغییری نداشته ایم و این موضوع براساس نسبت جوجه ریزی سالانه متفاوت است.