در چهل و یکمین نشست کشورهای عضو سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) کو دونگیو به مدت چهار سال جهت تصدی پست مدیریت کل فائو برگزیده شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در چهل و یکمین نشست کشورهای عضو سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد ( فائو ) که شامگاه گذشته (2 تیرماه 1398 ) برگزار شد، « کنفرانس فائو » با اکثریت آرا "کو دونگیو" نامزد پیشنهادی کشور چین را به مدت چهار سال جهت تصدی پست مدیریت فائو برگزیدند.

در این انتخاب دونگیو از مجموع 191 رأی اخذ شده، با کسب 108 رأی توانست اکثریت مطلق آرا را در دور اول رأی‌گیری از آن خود کرده و به این سمت برگزیده شود.

این چهره برجسته چینی که دارای مدرک دکترای تخصصی علوم کشاورزی و زیست‌محیطی از دانشگاه واخنینگن هلند است، از تاریخ 10 مرداد ماه 1398 فعالیت خود را به صورت رسمی در مقام مدیرکل فائو به مدت چهار سال آغاز خواهد کرد.

گفتنی است آخرین سمت دونگیو  56 ساله که در واقع نهمین مدیرکل فائو از زمان تأسیس تا کنون به حساب می آید، معاون وزیر کشاورزی و امور روستایی جمهوری خلق چین بوده و پیشتر در پست هایی چون معاونت فرماندار منطقه خودمختار هوئی نینگ‌شیا و نایب‌رئیسی فرهنگستان علوم کشاورزی چین را برعهده داشته است.

شایان ذکر است که «کنفرانس فائو»  که بالاترین نهاد تصمیم‌گیری فائو محسوب می‌شود، کار خود را از روز شنبه مورخ 1 تیرماه  آغاز کرده و تا یک شنبه هفته آینده یعنی 8 تیرماه سال جاری به فعالیت خود ادامه خواهد داد.